Asus VX6 Lamborghini - grafický ovladač [vyřešeno]

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Asus VX6 Lamborghini - grafický ovladač

#11 Příspěvek od ulo »

Takhle to vypadá, že sice v konfiguráku správně voláš nvidia driver, ale není zřejmě nainstalován (nebo ne všechno). Dej sem tedy zase teď aktuální výpis a uvidíme, co můžeme zkusit dál:

Kód: Vybrat vše

dpkg -l | grep nvidia
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

eDrak
Příspěvky: 39
Registrován: 24 úno 2013, 17:38

Re: Asus VX6 Lamborghini - grafický ovladač

#12 Příspěvek od eDrak »

Zde je výpis z příkazu:

Kód: Vybrat vše

dpkg -l | grep nvidia
ii  bumblebee-nvidia                            3.1-1~quantalppa1                         amd64        nVidia Optimus support using the proprietary NVIDIA driver
rc  nvidia-current                              304.51.really.304.43-0ubuntu1             amd64        NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library
ii  nvidia-experimental-310                     310.14-0ubuntu1                           amd64        Experimental NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library
rc  nvidia-settings                             304.51-0ubuntu2                           amd64        Tool for configuring the NVIDIA graphics driver
ii  nvidia-settings-experimental-310            310.14-0ubuntu1                           amd64        Tool for configuring the NVIDIA graphics driver

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Asus VX6 Lamborghini - grafický ovladač

#13 Příspěvek od ulo »

Takže máš nainstalováno "nvidia-experimental-310" a ten máš i správně v tom konfiguráku. Všude v návodech se používá "nvidia-current", kterou ale ty nemáš nainstalovánu. Já žel nVidii nemám, tak nemůžu s tím laborovat a navést tě přesně, nicméně bych zkusil odinstalovat ten experimental a nainstaloval nvidia-current.
Pak samozřejmě musíš mít v konfiguráku změněny tyto věci:

Kód: Vybrat vše

[driver-nvidia]
# Module name to load, defaults to Driver if empty or unset
KernelDriver=nvidia-current
a pak i:

Kód: Vybrat vše

# default Xorg modules path
XorgModulePath=/usr/lib/nvidia-current/xorg,/usr/lib/xorg/modules
Jinak jsem si všiml, že ostatní instalovali ještě dkms, takže to bys zřejmě musel postupně udělat tyto kroky, pokud už to nemáš nainstalované a nedělal jsi je:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get install dkms build-essential make
sudo apt-get install linux-headers-generic
sudo dkms autoinstall -k `uname -r`
sudo start bumblebeed
Poslední příkaz supluje restart kompu a nahodí bumblebee.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

eDrak
Příspěvky: 39
Registrován: 24 úno 2013, 17:38

Re: Asus VX6 Lamborghini - grafický ovladač

#14 Příspěvek od eDrak »

Děkuji pěkně za nasměrování. Dneska zkusím Google a najít jak to vše nahodit.

Edit:
Nyní jsem našel tento návod: http://www.techlw.com/2012/03/install-n ... 4.html?m=1 Mohu ho použít? Bohužel, nevím jak odinstalovat dosavadní ovladač.

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk 2

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Asus VX6 Lamborghini - grafický ovladač

#15 Příspěvek od ulo »

Jasná věc pane - ta instalace bude fungovat, ale nejdřív bych odstranil ten experimental, čili odstranit buď přes Synaptic nebo přes příkaz:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get remove --purge nvidia-experimental-310
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

eDrak
Příspěvky: 39
Registrován: 24 úno 2013, 17:38

Re: Asus VX6 Lamborghini - grafický ovladač

#16 Příspěvek od eDrak »

Tak jsem postupoval podle návodu. Bohužel, Bumblebee stále nefunguje a navíc mi přestalo fungovat grafické prostředí Cinnamon.

Edit:
Musel jsem zpět nainstalovat nvidia-experimental-310. Teď už zase Cinnamon funguje.

default
Příspěvky: 2
Registrován: 09 úno 2013, 20:31

Re: Asus VX6 Lamborghini - grafický ovladač

#17 Příspěvek od default »

a keď si odinštaloval experimental, dal si tam následne current?

eDrak
Příspěvky: 39
Registrován: 24 úno 2013, 17:38

Re: Asus VX6 Lamborghini - grafický ovladač

#18 Příspěvek od eDrak »

Dneska jsem Linux Mint přeinstaloval. Pak jsem znovu postupoval pomocí návodu od uživatele ulo a již Bumblebee funguje. Děkuji mockrát za pomoc, myslím, že byl problém v novém jádru Linuxu, proto mě napadla reinstalace Linux Mintu.

Edit:
Ještě je chyba, že bumblebeed nenastartuje automaticky po spuštění počítače. Musím nejprve dát příkaz:

Kód: Vybrat vše

sudo start bumblebeed
poté bumblebeed funguje jak má. Pokud příkaz nedám bumblebeed hlásí chybu. Nevíte jak toto opravit ? Děkuji

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Asus VX6 Lamborghini - grafický ovladač

#19 Příspěvek od ulo »

Zkusil bych to přidat do aplikací po spuštění. Nemám sice Cinnamon, ale cesta by mohla vypadat nějak takhle podle strejdy Googla, kterýho je dobré se ptát:
Menu >> Aplikace >> Ostatní > Aplikace po spuštění >> Kliknout na Přidat >> zadat jméno programu (asi teda v tomhle případě "bumblebeed").

EDIT: a ještě lépe, zde je i obrazový návod: http://www.distrogeeks.com/auto-start-u ... inux-mint/
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Zamčeno