Nefunkční Linux [vyřešeno] Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: Nefunkční Linux

#21 Příspěvek od Salus »

A jsem asi v pěkné ......
udělal jsem, co jsi mi napsal a žádá to login - což je jestli se nepletu uživatelské jméno. Po jeho zadání to vyžaduje password. Jenž já to uživatelské jméno zapomněl. A, co teď. Dá se to nějak zjistit.

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Nefunkční Linux

#22 Příspěvek od menom »

Salus píše:A jsem asi v pěkné ......
udělal jsem, co jsi mi napsal a žádá to login - což je jestli se nepletu uživatelské jméno. Po jeho zadání to vyžaduje password. Jenž já to uživatelské jméno zapomněl. A, co teď. Dá se to nějak zjistit.
V tom root terminali si zadaval heslo pre uzivatela user
tak to bolo vidno na obrazku, takze sa musis prihlasit ako (meno uzivatela) user

Nie roman ani nikto dalsi len user

.
.

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: Nefunkční Linux

#23 Příspěvek od Salus »

Bohužel si nepamatuji, co tam bylo napsáno. Posílám foto, kde jsem zadával heslo jestli tam někde uvidíš to uživatelské jméno. roman - jsem zkusil a nic.
Přílohy
CAM01289.jpg
CAM01285.jpg

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Nefunkční Linux

#24 Příspěvek od menom »

.

To naco sa pytas - odpoved je

user

.
.

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: Nefunkční Linux

#25 Příspěvek od Salus »

Vezíre, povedlo se to, sice jsem přišel o všechna data viz "obrázky", ale to zvládnu. Hlavně, že jsem v "Linux". Ještě mě trápí ten text jak se píše, že lepší to používat pouze pro testovací účely.
Jinak moc ti děkuji za pomoc a hlavně trpělivost. Jsi prostě nejlepší a hlavně moc ochotný. Byl si jediný, kdo mi byl ochoten pomoc.

Ještě jednou moc děkuji.

Salus
Přílohy
CAM01291.jpg
CAM01290.jpg

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: Nefunkční Linux

#26 Příspěvek od Salus »

Omlouvám se, ale mám ještě jeden dotaz, než to začnu vše předělávat. Nadá se nějak někde najít, nebo nastavit, tak abych se dostal do mého původního rozhraní a nastavení se všemi soubory a daty, které jsem tam měl. Teď to vypadá tak jak jsem ti to vyfotil v předešlé zprávě.

Salus

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Nefunkční Linux

#27 Příspěvek od menom »

Aby som bol objekivny, tak pomoct ti chcela este Lombardo1981, akurat ti chcela navrhnut vyriesit problem s pouzitim Live systemu, co je vhodne hlavne ked chces zachranit data z nefunkcneho systemu.
Salus píše:Omlouvám se, ale mám ještě jeden dotaz, než to začnu vše předělávat. Nadá se nějak někde najít, nebo nastavit, tak abych se dostal do mého původního rozhraní a nastavení se všemi soubory a daty, které jsem tam měl. Teď to vypadá tak jak jsem ti to vyfotil v předešlé zprávě. Salus
Berem to tak, ze si prihlaseny cez noveho uzivatela user.
Skusil si v Spravcovi suborov sa preklikat k /home a v nom ucet toho prveho uzivatela ?

Co vypise Terminal po zadni prikazu:

Kód: Vybrat vše

ls /home
A

Kód: Vybrat vše

inxi -Fxx
Musis objasnit co chces robit napriklad - zachranit, kopirovat data (soubory) od prveho uzivatela ?

A ten druhy problem - na tvojom mieste by som pripojil net a zadal:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get install --reinstall nemo cinnamon

Kód: Vybrat vše

sudo dpkg-reconfigure mdm
.
.

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: Nefunkční Linux

#28 Příspěvek od Salus »

Nejideálnější by bylo, kdybych se dostal do toho prvního uživatele. Pak předpokládám, že by se mě vrátilo vše, co jsem tam měl nainstalováno. A bylo by to jako kdyby se nic nestalo, ale jak na to.

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Nefunkční Linux

#29 Příspěvek od menom »

.

Ale my nevieme preco tvoj system skolaboval, uz som to pisal - neni normalne aby po odinstlacii programu sa nedal spustit v
GRUBe Recovery mode.
Ak chces pokracovat, tak zadaj pozadovane prikazy do Terminalu,

Kód: Vybrat vše

ls /home

Kód: Vybrat vše

inxi -Fxx
A sem kopiruj prikazy aj s tym co odpovie Terminal.

A nebolo by zle preinstalovat pri zapnutom nete:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get install --reinstall nemo cinnamon

Kód: Vybrat vše

sudo dpkg-reconfigure mdm
Ono programy co si mal instalovane sa nestratili. akurat si musis znova nastavit co ako chces.

.
.

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: Nefunkční Linux

#30 Příspěvek od Salus »

Opravdu jen jsem odinstaloval ten program kvůli klíčence a restartoval jsem a už to nešlo.
Posílám foto po zadání do terminálu.
Přílohy
CAM01293.jpg
CAM01292.jpg

Zamčeno