Instalace LM 18.1 do dual boot na UEFI [vyřešeno] Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Radar Cz
Příspěvky: 38
Registrován: 31 kvě 2016, 16:57

Instalace LM 18.1 do dual boot na UEFI [vyřešeno]

#1 Příspěvek od Radar Cz »

Přeji dobrý den a měl bych dotaz. Už druhý den se marně pokouším instalovat LM 18.1 do dual boot s Windows 10 na UEFI a nedaří se dokončit instalaci. Pokaždé, zhruba ve chvíli kdy se instaluje GRUB2 to vyhodí hlášku:
Instalátor havaroval - Omlouváme se, ale instalátor havaroval po ukončení tohoto okna budete moci vyplnit hlášení o chybě pomocí integrovaného nástroje, který zjistí informace o systemu a o průběhu instalace. Hlášení bude odesláno vývojářům, aby mohli tento problém opravit co nejrychleji
Po uzavření tohoto okna se nic nediagnostikuje a žádný "integrovaný nástroj" se ani neotevřel, ani jsem jej nikde nenašel, takže nic nikam odeslat nemohu. Secure Boot v UEFI je vypnutý, zavaděč směruji na Windows Boot manager na sda2 přesně jak je v popisu k instalaci - nefunguje. Když GRUB směruju přímo na sda, výsledek je úplně stejný. Prostě nejsem schopen doinstalovat systém, v životě se mi to nestalo a vůbec nevím kde by mohl být pes zakopaný. Máte nějaký tip? Děkuji pěkně.
Mimochodem u LM 18 to taky nefunguje a třeba Ubuntu jde nainstalovat normálně, ale to jejich Unity mě nebaví, takže bych rád LM.

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Instalace LM 18.1 do dual boot na UEFI

#2 Příspěvek od vxmery »

Ahoj, problém môže byť, že win iba spí, fastboot alebo rozdelenie disku. Skús si pozreť tento návod, či pomôže.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Radar Cz
Příspěvky: 38
Registrován: 31 kvě 2016, 16:57

Re: Instalace LM 18.1 do dual boot na UEFI

#3 Příspěvek od Radar Cz »

Díky za ochotu, skvělý článek mimochodem, ale bohužel o tom nebyl můj problém, už jsem na něj při svém hledání taky narazil.

Nicméně ještě jsem našel jeden přímo na ofiko webu Linux Mint https://linuxmint.com/rel_serena_cinnamon.php a tam jsem narazil na text:
"Grub fails to install grub-efi-amd64-signed.In EFI mode, if the installer fails with the following error message: "The 'grub-efi-amd64-signed' package failed to install into /target/."
Reboot the live medium and disconnect the computer from the Internet before launching the installation. The installation should then proceed in offline mode and prevent this issue from happening.
Prostě jsem to odpojil od sítě a normálně to nainstaloval, vůbec nevím co jsem udělal, ale vím že to zafungovalo :roll:

JonasFrantisek
Příspěvky: 8
Registrován: 23 srp 2017, 16:32

Re: Instalace LM 18.1 do dual boot na UEFI [vyřešeno]

#4 Příspěvek od JonasFrantisek »

mám podobný problém na Acer Aspire ES 15, internet neinternet při instalaci grub2 zamrzne :(

Zamčeno