NB nechce najet do prostředí [vyřešeno] Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

NB nechce najet do prostředí [vyřešeno]

#1 Příspěvek od klocek »

Zdravím ještě v jednom vlákně

Tentokrát se mi nedaří najet do prostředí na netbuku. Zapnu napájení, najíždí a téměř u konce mi to vyhodí hlášku (viz příloha - obr. 351). Kliknu na "odhlásit se" a vyskočí na mne druhá obrazovka - viz obr.352. Na této druhé obazovce mohu zkusit změnit prostředí na Gnome atp., ale žádné z nich nefunguje.

Co ale funguje je možnost skočit do terminálu. Tedy Ctrl+Alt+F2. Tak jestli jste někdo z té hlášky chytří, tak mi prosím poraďte, co a jak s tym souborem .ICEauthority?

Děkuji
Přílohy
P1340352.JPG
P1340351.JPG

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: NB nechce najet do prostředí

#2 Příspěvek od klocek »

jo, tak to zabralo. Děkuji. Nicméně objevil se mi problém, který jsem chtěl odstranit tím, že jsem změnil adresáři práva a vznikl mi ten problém druhý (který se tvými poraděnými příkazy podařilo odstranit).
Hodilo mi to hlášku:
uživatelský soubor $HOME/.dmrc má nesprávná oprávnění a je ignorován. To brání uložení výchozího sezení a jazyka. Soubor by měl být vlastněn uživatelem a mít oprávnění 644. Adresář $HOME musí být vlastněn uživatelem a mít zakázán zápis pro ostatní uživatele.
Už jsem se s tou druhou hláškou setkal kdysi, a nějak ji vyřešil. A tak jsem zkoušel měnit ta práva... A rozdrbal jsem NB tak, jak jsem popsal v úvodním problému. Mohl bych ještě požádat, jak mám vyřešit i ten druhý problém? Prostě se mi na to nedaří přijít.... Ještě jednou děkuji

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: NB nechce najet do prostředí

#3 Příspěvek od klocek »

jo, tak vyřešeno. Pomohl mi tento odkaz https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=976610

Důvod byl přesně ten, jak je v odkaze uvedeno (drbal jsem se v právech).
Prostě změnit ta práva, jak je uvedeno v odkaze, zpátky.

Zamčeno