Asus GL552VX a HDMI

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
sandy55
Příspěvky: 2
Registrován: 12 čer 2017, 17:35

Asus GL552VX a HDMI

#1 Příspěvek od sandy55 »

Ahojte.
Nainštaloval som Mint 18.1 a mám problém s nasledujúcim. Keď pripojím externý monitor cez HDMI(iný port nemám) nič sa nestane, žiadna odozva.Žiadna detekcia druhého monitora, nič. (Grafika, či je prepnutá na Intel alebo Nvidia je to jedno)
Keď som mal Win 10 všetko bežalo.
Nemám s Linuxom veľké skúsenosti, mohol by mi prosím niekto poradiť?
Ďakujem.

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Asus GL552VX a HDMI

#2 Příspěvek od menom »

.

Ak sa to neda prepnut v nastaveniach pre monitor,

tak asi skusit iny ovladac pre nvidia.

.
.

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Asus GL552VX a HDMI

#3 Příspěvek od Livan »

Treba skontrolovať, či máš na notebooku nastavený výstup na externý monitor. Ja mám klávesovú skratku, kde sa postupne prepína interný displej, externý displej, obidva displeje súčasne. Je to nejaká skratka Fn+F4 alebo tak niečo. Malo by to byť na klávesách označené.

sandy55
Příspěvky: 2
Registrován: 12 čer 2017, 17:35

Re: Asus GL552VX a HDMI

#4 Příspěvek od sandy55 »

Klávesová skratka nefunguje, pretože externý monitor nie je systémom vôbec detekovaný, to znamená, že ak idem do nastavení obrazovky, iný monitor ako obrazovku notebooku tam vôbec nevidím. Problém bude niekde ďalej ako len v klávesovej skratke.
menom píše, že treba zmeniť ovládač N-vidie... ako? Je to vôbec možný problém ovládačov, že linux akoby vôbec nereagoval na to, že sa pripojí monitor do HDMI portu?

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Asus GL552VX a HDMI

#5 Příspěvek od menom »

sandy55 píše: 15 čer 2017, 15:26 menom píše, že treba zmeniť ovládač N-vidie... ako?
Ak si nic nemenil, je pravdepodobne, ze sa pouziva pre nvidiu ovladac nouveau.

Vyskusaj pohladat program Dodatocne ovladace alebo ako sa to vola.

Malo by tam ponukat takzvany Doporuceny ovladac pre nvidiu.
Je to vôbec možný problém ovládačov, že linux akoby vôbec nereagoval na to, že sa pripojí monitor do HDMI portu?
Este je dobre mat nainstalovane dostupne aktualizacie.

Niekedy treba hladat riesenie podla konkretneho typu notebooku, alebo HW.

Niekedy neostane nic ine ako sam robit pokusy a najst vhodnu kombinaciu jadra a ovladaca pre GK s ktorymi to funguje.

.
.

Zamčeno