problém s linux mint cinamon 15

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
job
Příspěvky: 4
Registrován: 02 čer 2013, 14:16

problém s linux mint cinamon 15

#1 Příspěvek od job »

dobrej chtěl bych se zeptat zdali někdo máte podobné problémy s cinamon 15 chtěl jsem ji nainstalovat ale vždy mi hodí hlášku cinamon just crashed you are curently running in falback mode a ještě jestli ji chci restartovat dam restartovat a opět stejná hláška zkoušel jsem ji stáhnout asi ze 3 zdrojů a výsledek byl vždy stejný je nějaké řešení které by pomohlo cinamon 15 nainstalovat?

kamowski

Re: problém s linux mint cinamon 15

#2 Příspěvek od kamowski »

tvoja viera, že máme veštecké gule je oprávnená a správna,
tak som si ju vytiahol zo šuflíka ale....., tuším pôjde do šrotu,
toto sa mi ešte nestalo, o konfigurácii tvojho hw ani žiadnych iných skutočnostiach tam nebol ani riadok
tak mi neostáva nič iné, len ťa požiadať, aby si nám napísal niečo o tvojom pc/nb/netb... (cpu, ram, graf. karta .....)
poprípade z akého inštalačného média sa snažíš inštalovať (dvd, flashdisk, ...), akým programom si ho vytvoril.... a hocičo, čo ťa napadne a niekomu tu uľahčí, pomôcť ti
:lol:

job
Příspěvky: 4
Registrován: 02 čer 2013, 14:16

Re: problém s linux mint cinamon 15

#3 Příspěvek od job »

je to athlon xp 2200+ ., 1gb ram ,grafika nvidia vanta 32 mb , jinak 13 mi tam šla , instaluji z live dvd iso vypáleno v neru 11 ve windows 7, live dvd dáva tuto hlášku již při spuštění systému přímo z dvd tak jestli někdo poradí.

kamowski

Re: problém s linux mint cinamon 15

#4 Příspěvek od kamowski »

na tej zostave by to malo ísť
ja som mal problém s LM13
pozri si tento príspevok:
http://forum.linux-mint-czech.cz/viewto ... ?f=15&t=50
skús to takto:
Live dvd -> po nabehnutí úvodnej obrazovky:
šípka dolu -> TAB -> e -> predposledný riadok prepísať :
ro quiet splash $vt_handoff
na:
ro quiet splash nvidia.modeset=0

potom napíš, či to pomohlo

admin

Re: problém s linux mint cinamon 15

#5 Příspěvek od admin »

Zkontroluj si MD5 sum u vypáleného DVD.

kamowski

Re: problém s linux mint cinamon 15

#6 Příspěvek od kamowski »

dobrá pripomienka :)
ďalšia možnosť je hodiť to na usb flashdisk napr. pomocou unetbootin:
http://unetbootin.sourceforge.net/

mám takú skúsenosť, že niekedy musím vytvoriť inštalačné médium aj dva-tri krát, kým je to ok :(
skúšam cez usb image-writer aj cez unetbootin, a nakoniec urobím dvd :D

job
Příspěvky: 4
Registrován: 02 čer 2013, 14:16

Re: problém s linux mint cinamon 15

#7 Příspěvek od job »

no ještě něco z toho vyzkouším a pak dám vědět ale je možné že přece jen si nebude rozumět s něčím z hardweru protože jsem dnes otestoval z toho samého media na dvoujadru a tam proběhlo vše bez problému pokud se mi to nepodaří zprovoznit tak tam dám 15 mate ta tam šla taky dobře.

jonnblaze
Příspěvky: 1
Registrován: 29 črc 2013, 12:42

Re: problém s linux mint cinamon 15

#8 Příspěvek od jonnblaze »

poprípade z akého inštalačného média sa snažíš inštalovať (dvd, flashdisk, ...), akým programom si ho vytvoril.... a hocičo, čo ťa napadne a niekomu tu uľahčí, pomôcť ti..





____________
Cut down your exam stress by using our latest citrix certification and high quality VMWARE and California Institute of Technology. We provide updated exam sheets with 100% pass guarantee along with wikipedia .
Naposledy upravil(a) jonnblaze dne 14 lis 2014, 06:58, celkem upraveno 5 x.

job
Příspěvky: 4
Registrován: 02 čer 2013, 14:16

Re: problém s linux mint cinamon 15

#9 Příspěvek od job »

no mediem to nebude bude to hardwerem na dvoujádro jsem instaloval ze stejného media a v pohodě takže jsem tam kde to nevzalo cinamon nainstaloval verzi mate a ta jede ok.

Mojmec11
Příspěvky: 49
Registrován: 07 čer 2013, 23:22
Bydliště: Dačice či co :-)

Re: problém s linux mint cinamon 15

#10 Příspěvek od Mojmec11 »

Tvůj problém to nevyřeší,ale písnu to sem.
Měl jsem problém s notasem,zaboha jsem nemohl nainstalovat.Live běželo,ale instalace vždy crashnula.Problém byl v HDD.V PC mi to šlo se stejným diskem,ale v notasu ani boha.Po důkladném otestování HDD jsem na něm objevil nějaký problém.Není 100% v pořádku a notasu to vadilo.

Zamčeno