Po hibernaci nefunguje USB WiFi

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Po hibernaci nefunguje USB WiFi

#1 Příspěvek od exxp »

Ahoj,

bylo by možný nějak pořešit, aby po "probuzení" z hibernace v Mint Xfce fungoval USB WiFi adaptér?

Případně ještě - omlouvám se - to sem možná nepatří - ale po instalaci mám pár věcí co bych chtěl pořešit ...

1) Je nějaký program, který by ztmavil obrazovku pod úroveň, kterou umožňují tlačítka na monitoru (kontrast)? Na Windows jde pomocí ovládacího panelu Intel ... stačilo by mně "natvrdo" v nějakém konfiguračním souboru ...

2) Je nějaký balíček jako byl kdysi v Ubutnu "restricted extras", který by nainstaloval fonty jako Verdena apod., které se používají běžně na internetu?

3) Když nainstaluji nějaký program přes ten správce, tak to nainstaluje hodně jiných balíků a když ho chci pak odinstalovat, tak to tam všechno zůstane a nemám tušení jak to vrátit do původního stavu ...
A taky často marně hledám, kde je spouštěč toho nově nainstalovaného programu - něco jako ve Windows zástupce na ploše - ještě že je v Xfce to vyhledávání. Něco jako složka Program Files asi taky nebude ...

4) Tearing - když zvolím "Compton", tak tearing zmizí ... akorát nevím, co to vlastně znamená - je někde nějaký přehled, případně šlo by to vyřešit bez "aera" - ve Windows jsem vždy aero vypínal, kvůli lepší odezvě prostředí ... budu mít grafiku ATI 3450 HD, kvůli DVI výstupu na novém monitoru - četl jsem, že u této grafiky by už měl svobodný ovladač fungovat (nesvobodný pro nové kernely už není)

5) Dokud mám ještě dualboot - lze nějak měnit pořadí bootování Win vs. Mint, nebo "dobu odpočítávání"?
Kdysi jsem měl dualboot XP + Ubuntu a tam to šlo tuším přepisovat v boot.ini ve Windows ...

Díky, snad nejsem tak úplně mimo téma ...

exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: Po hibernaci nefunguje USB WiFi

#2 Příspěvek od exxp »

1) myslím jako že když dám na monitoru "kontrast" na 0, a pořád to moc svítí - třeba když sedím u počítače večer - tak jsem používal na Windows ovládací panel Intelu, kde šlo ten "kontrast" ještě snížit. Případně na to byl program "Desktop Lighter" https://www.raymond.cc/blog/software-to ... e-desktop/

2) díky, večer vyzkouším

3) takže odstraním ten "hlavní balíček" a tímto příkazem odstraním zbytek

4) Option "TearFree" "true" ... uvidím pak až budu mít tu ATI grafiku

5) díky - vyzkouším

K té hibernaci - koukám, že ještě se budu muset něco doučit ... procesor je Intel Core2Duo E7500
Btw. nějaký "správce zařízení" jako ve Windows, kde bych viděl co je jak naistalovaný, v Linuxu není?
TLP - večer prolezu nastavení - předpokládám něco jako "napájení"
Ještě budu muset vyzkoušet ten restart - pak by to předpokládám šlo pořešit nějakým skriptem ...

Btw. nešlo by nějak zrychlit bootování? Teď to startuje asi za 1 minutu od Grub volby, pak bych tu hibernaci neřešil ...

Díky

exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: Po hibernaci nefunguje USB WiFi

#3 Příspěvek od exxp »

PS. našel jsem toto:
[How to]Setup e4rat: Improves boot time with EXT4!
https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=108464

Až budu mít čas, tak vyzkouším a napíšu jestli to fungovalo - myslím že by to mohlo zajímat víc lidí ...

Asi by se dalo říct, že je to něco jako Prefetch ve WinXP - tam taky když se dá defrag C:, tak to taky skládá soubory podle toho jak se bootují ... - viz. soubor Layout.ini

Zamčeno