HP 8530p nejde instalovat LM

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
misakel
Příspěvky: 25
Registrován: 03 čer 2014, 13:33

HP 8530p nejde instalovat LM

#1 Příspěvek od misakel »

Přátelé, jsem úplně v krizi!!!
Na NB HP 8530p se pokouším instalovat LM XFCE různých dister přes USB flash, ale pokažde hned při startu NB s vloženým flashdiskem bios celý zamrzne. To samé, když tam dám gparted. Jidině s čím mně nastartoval z usb flashdisku byla clonezilla. Samozřejmě na jiném NB vše jde bez problémů. Na HP jsem nastavil boot u USB jako první, povolil USB legacy atd. Prostě ten hajzl nechce nic vzít. Jsem v koncích. Máte nějaké nápady prosím? Všem díky.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: HP 8530p nejde instalovat LM

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Stahnul jsem jakési pdf a tam se píše: Certified: Novell: SuSE Linux Enterprise Desktop Takže by to mělo svištět ... Má to DVD mechaniku?

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: HP 8530p nejde instalovat LM

#3 Příspěvek od menom »

misakel píše: 17 zář 2017, 17:38 Přátelé, jsem úplně v krizi!!!
Na NB HP 8530p se pokouším instalovat LM XFCE různých dister přes USB flash, ale pokažde hned při startu NB s vloženým flashdiskem bios celý zamrzne. To samé, když tam dám gparted. Jidině s čím mně nastartoval z usb flashdisku byla clonezilla. Samozřejmě na jiném NB vše jde bez problémů. Na HP jsem nastavil boot u USB jako první, povolil USB legacy atd. Prostě ten hajzl nechce nic vzít. Jsem v koncích. Máte nějaké nápady prosím? Všem díky.
Ako prve vypnut Secure boot.

Potom kuknut v BIOSe(UEFI) ci tam neni nieco ako Enable CSM - co pomaha ak mas USB Flesku 2.0 a pichas to do portu USB 3.0

.
.

misakel
Příspěvky: 25
Registrován: 03 čer 2014, 13:33

Re: HP 8530p nejde instalovat LM

#4 Příspěvek od misakel »

menom píše: 18 zář 2017, 01:48
misakel píše: 17 zář 2017, 17:38 Přátelé, jsem úplně v krizi!!!
Na NB HP 8530p se pokouším instalovat LM XFCE různých dister přes USB flash, ale pokažde hned při startu NB s vloženým flashdiskem bios celý zamrzne. To samé, když tam dám gparted. Jidině s čím mně nastartoval z usb flashdisku byla clonezilla. Samozřejmě na jiném NB vše jde bez problémů. Na HP jsem nastavil boot u USB jako první, povolil USB legacy atd. Prostě ten hajzl nechce nic vzít. Jsem v koncích. Máte nějaké nápady prosím? Všem díky.
Ako prve vypnut Secure boot.

Potom kuknut v BIOSe(UEFI) ci tam neni nieco ako Enable CSM - co pomaha ak mas USB Flesku 2.0 a pichas to do portu USB 3.0

.
Mechaniku jestě vyzkouším. Secure jsem v BIOSu vypnul. Právě že je divné, že při spuštění s flaschkou, atˇuž jsem na ni dal LM XFCE 17, 17.3, 18.2 a nebo gpartet, tak to vždy okamžitě zamrzne. Jak ji vytáhnu, tak to někdy pokračuje dál a někdy ne. Ale když jsem tam "vypálil" clonezilla, tak to naběhlo bez problémů. Tohle prostě nechápu.

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: HP 8530p nejde instalovat LM

#5 Příspěvek od vxmery »

Máte nějaké nápady prosím?
Vyskúšaj meniť USB porty. Stalo sa mi, že mi z jedného štartoval a z iného nie. Mint (resp. Ubuntu) má podpísaný zavádzač, tak Secure Boot by nemal byť problém.
A ešte pozri toto vlákno, príspevok #26. Je to taká UEFI pastička.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Zamčeno