Několik dotazů [vyřešeno] Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
morgast2
Příspěvky: 2
Registrován: 08 čer 2013, 13:32

Několik dotazů [vyřešeno]

#1 Příspěvek od morgast2 »

Dobrý den,
doteď jsem byl klasický uživatel Windows. Od těch jsem ale upustil poté, co mi samotný systém na mé sestavě (4x2.1GHz, 4Gb RAM) žral 10-16% CPU. Nainstaloval jsem si tedy Linux Mint - našel jsem dobré hodnocení na internetu. Už druhý den v něm laboruji a dělá mi problém toto - zde na foru jsem žádné řešení nenašel.
1) Nevím, jak ho reinstalovat - udělal jsem si klasicky boot USB jak je popsáno v návodu, v BIOSu jsem si změnil priority, ovšem jako by byla ta flashka neviditelná. Když otevřu flashku dvojklikem poklikám na *.exe soubor, nic se nestane - když jsem měl ještě win7 vyvolalo to nabídku instalace Linuxu.
2) Celkem mi zde chybí správce úloh, nevíte co ho zde zastupuje?
3) Než jsem zapnul reinstalaci, přehrál jsem si nějaká data k bráchovi na počítač, když se snažím přetáhnout si je zpět, zasekne se mi to na 1.4Gb, ale žádnou chybu to nepíše. Když dám vypnout, hlásí to že systém ještě pracuje, ovšem akci jsem ukončil pravým tlač. + zavřít.
4) Našel jsem si nějaké programy v Správce software, když jsem dal nainstalovat, nikde je nevidím, nevíte co s tím?
Předem děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Nováček

#2 Příspěvek od KOLEGA »

Zdravím, vítej mezi námi
1) Exe soubory jsou binární soubory spustitelné pouze ve Win, takže tento způsob instalace je nemožný.
Ověř, že jsi vše opravdu udělal správně (zkus USB na jiném pc) a můžeš zkusit vytvořit LiveDVD, čímž případnou chybu eliminuješ
2) Správce úloh --> "Sledování systému" se to jmenuje tady u nás
3) Jak jsi je přehrál a jak se je snažíš přehrávat zpět? Přes "síť", nějaké sdílení?
4) V menu je uvidíš, zástupci se jako ve Win netvoří (popř. si je můžeš natahat sám), zkus v menu napsat první znaky toho programu...
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

kamowski

Re: Nováček

#3 Příspěvek od kamowski »

skúsme to rozobrať na drobné

1) predpokladám že:
a/ linux máš už nainštalovaný (aký?)
b/ ak si otvoríš flash, pokúšaš sa spustiť .exe súbor
(to nepôjde, ako píše vyššie KOLEGA, ale aspoň vieme, že flash je viditeľný)
c/ chceš ho preinštalovať
(poprípade napíš prečo?
niečo nefunguje alebo
- chceš vyskúšať inú verziu LinuxMint-u - ...,13,14,15
- iné prostredie - mate, cinnamon, kde, lxde, xfce....,
- inú distrribúciu linuxu - ubuntu, suse, debian....,
- alebo len chceš čistú inštaláciu po "testovaní"
- iný dôvod) :)
d/ pri pokuse o reinstall nenabehne inštalácia z flash
(tá istá veria akú máš, či iná?)
3) z pôvodnej inštalácie linuxu alebo ešte z win si si "pretiahol" dáta k bratovi a chceš ich po neúspešnom reinstalle dostať späť
(tie dáta "preťahuješ" cez flash, káblom, sieťou?)

Zamčeno