Nejde bootování

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
ACS22
Příspěvky: 1
Registrován: 28 říj 2017, 12:00

Nejde bootování

#1 Příspěvek od ACS22 »

Ahoj,
jste moje poslední záchrana. V červnu jsem si koupil novej pc s win10. Minulou sobotu najednou modrá obrazovka a ať kontaktuju admina atd. Pc jsem koupil v Alze, kde samozřejmě nedali ani cd s win10 a ani kód na win 10. Jelikož mám ale fashku s win 10, win 7 a stáhnul jsem i win XP, tak jsem to zkoušel přeinstalovat, což nešlo...Nenaskočí to vůbec do instalačky. Primární spouštěcí disk v boot i v biosu je zadána flashka a nic prostě. Flashka je připravená dobře, protože jsem před 14 dnz z té samé obnovoval jeden pc. Nenapadlo mě nic jiného než zkusit LINUX. Do tý doby jsem ho nikdy nevyužíval. Potřeboval jsem si stáhnout všechny data. Spustil jsem live cd a super, linux se mi líbí ale....Nejde v něm spustit porgram kterej potřebuju pro práci i diplomku. Dal jsem instalovat linux a při instalaci mě nenapadlo nic jinýho než rovnou spustit formát a vymazat komplet celej disk. Data jsem už měl stažené. Vím, že jsem ho mě vzít a dát rovnou do Alzy na reklamaci, ale teď není cesty zpět a šlo mi hlavně o záchranu dat, o které bych asi přišel během reklamace. Nyní když chci spustit instalační cd nebo flashku při nastartování pc, tak mě to rovnou háže do ubutnu.. Je nějaká cesta, kterou si nainstaluju z linuxu windowsy? Za ten týden jsem prošel hafo informací. Když pustit instalační cd nebo flashku v inuxu, tak to píše, že nejde najít vhodný disk a hned to ukončí instalaci...Disk jsem teď rozdělil na 100 gb pro linux, kde je nainstalovanej a 900 gb pro windows, část jen teda ve Fat32 pro windows...Prosím o pomoc :-) pomůže nějaký příkaz do terminálu v linuxu, třeba se smázlo něco důležitýho při formatování disku.. Předem děkuju za jakoukoliv radu nebo tip.

menom
Příspěvky: 2780
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Nejde bootování

#2 Příspěvek od menom »

.
ACS22 píše:Je nějaká cesta, kterou si nainstaluju z linuxu windowsy?
Neni
ACS22 píše:Nyní když chci spustit instalační cd nebo flashku při nastartování pc, tak mě to rovnou háže do ubutnu.
Musis to nastavit v BIOSe, aby bol mozny boot z Flesky.

Niekedy pomoze vyvolat takzvane UEFI Boot menu kde zvolis zariadenie ktore chces spustit.
Mozno cez tlacitko ESC mozno F12, kazdy model pc ci notebooku to ma dane od vyrobcu.
.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Nejde bootování

#3 Příspěvek od alojz »

...zmazes cely disk a zacinas s MEDIA CREATION TOOL-em od windows...zakladnu dosku si nemenil,tak win sa aktivuje digitalne...nasledne instalujes linux...v pripade nejasnosti ohladne win10 kontaktujes zak.podporu...telefonicky...A JETO...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Zamčeno