Přidání repozitáře - USB

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Luban
Příspěvky: 79
Registrován: 25 lis 2013, 09:27

Přidání repozitáře - USB

#1 Příspěvek od Luban »

Instaloval jsem na notebook LM 17.3 Cinnamon.
Po instalaci není dostupný žádný ze 3 nabízených ovladačů wi-Fi karty (Broadcom).
Jak správně nastavím ve zdrojích repozitář USB, na kterém mám "liveCD", ze kterého jsem Mint instaloval?
Když jsem 17.3 Cinnamon před instalací zkoušel, ovladač Wi-Fi karty šel doinstalovat bez nutnosti připojit notebook do sítě přes kabel.
Díky.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Přidání repozitáře - USB

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Ten by jsi tam měl mít na původní instalační médium přidaný automaticky ...

repo.png

Ale zajímalo by mě též, jak ho přidat ručně - v Mintu jsem si ho totiž smazal ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Luban
Příspěvky: 79
Registrován: 25 lis 2013, 09:27

Re: Přidání repozitáře - USB

#3 Příspěvek od Luban »

Tak nakonec stačilo spustit správce ovladačů a ten si řekl o připojení CD-ROM/USB disku. Je to OK.
Přesto, že již pár let instaluji přes usbdisk a tipuji, že většina dalších uživatelů rovněž, je v Synapticku a zdrojích počítáno s CD-ROMem.
Pokud by někdo věděl, jak ve zdrojích instalačku na usbdisku ručně připojit, napište sem, prosím, postup.

Luban
Příspěvky: 79
Registrován: 25 lis 2013, 09:27

Re: Přidání repozitáře - USB

#4 Příspěvek od Luban »

Tak znovu jsem se s tím potýkal a nakonec jsem (vzhledem k množství času, které jsem s tím strávil) "vyměknul" a připojil NTB k internetu kabelem.
Když se po instalaci přihlásím a chci instalovat ovladače Broadcom, systém mě vyzve, abych připojil CD-ROM nebo USB s instalací.
To provedu a ono nic :o(. Stále platí, že pokud by někdo věděl, jak ručně připojit jako zdroj instalační USB nebo ručně bez wifi instalovat ovladače síťové karty, napište postup. Díky.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Přidání repozitáře - USB

#5 Příspěvek od Ventero1 »

A co to vzit jinudy?
Na instalacnim mediu jsou napr. tyto ovladace coby .deb baliky a tak je lze instalovat via dpkg. Tusim, ze jsou ve slozce pool, kde jsou adresare abecedne ...

Muzes ale zkusit zjistit sam. Vem nejaky volny starsi hdd a nainstaluj tam Mint. Pak se podivej do zdroju a budes tam mit prislusny zapis. No a z toho odvodis syntaxi a standardne pak pridas coby ppa. Nevim jestli nejsem mimo, ale takhle bych zkusil zacit ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Luban
Příspěvky: 79
Registrován: 25 lis 2013, 09:27

Re: Přidání repozitáře - USB

#6 Příspěvek od Luban »

Ten postup jsem zkoušel. nakonec se to povedlo, ale určitě to není jednoduchý přístup, který preferuji začínající uživatelé.
Zajímá mě co nejvíc nejjednodušší postup.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Přidání repozitáře - USB

#7 Příspěvek od Ventero1 »

Tak to ale neni ani nic z toho o cem jsi psal. Pouziti dpkg nebo apt vyjde v terminale nastejno ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno