Dvakrát Linux Mint 18.3 Cinnamon [vyřešeno] Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
pavel678
Příspěvky: 30
Registrován: 17 lis 2016, 17:05

Dvakrát Linux Mint 18.3 Cinnamon [vyřešeno]

#1 Příspěvek od pavel678 »

Mám nainstalovaný Linux Mint 18.3.Cinnamon. Dnes při spuštění mi naskočila černá obrazovka s bílým textem initramfs. Zkoušel jsem postupy, uvedené na fóru, ale z toho initramfs jsem se nedostal. V nouzi jsem zkusil novou instalaci a tam na začátku instalovat vedle již nainstalovaného systému s tím, že budu mít přístup k dokumentům. K nim se ale nemohu dostat i když se mi část disku s dokumenty zobrazí, ale jako prázdná. Mám dva dotazy:
a) lze se k datům dostat a jak?
b) Pokud to bude možné, jak lze odstranit tu původní verzi systému?
Děkuji

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Dvakrát Linux Mnt

#2 Příspěvek od menom »

pavel678 píše: 15 led 2018, 17:15 Mám nainstalovaný Linux Mint 18.3.Cinnamon. Dnes při spuštění mi naskočila černá obrazovka s bílým textem initramfs. Zkoušel jsem postupy, uvedené na fóru, ale z toho initramfs jsem se nedostal. V nouzi jsem zkusil novou instalaci a tam na začátku instalovat vedle již nainstalovaného systému s tím, že budu mít přístup k dokumentům. K nim se ale nemohu dostat i když se mi část disku s dokumenty zobrazí, ale jako prázdná. Mám dva dotazy:
a) lze se k datům dostat a jak?
b) Pokud to bude možné, jak lze odstranit tu původní verzi systému?
Děkuji
a) Nastartovat instalacku a spustit ako Live system, preklikat sa na oddil s dokumenty

b) Po zachrane souboru, v tom Live systeme spustit program GParted, odstranit oddil(y)
nasledne ukoncit praci v Live, nabootovat do instalovaneho systemu, a tam do terminalu zadat:

Kód: Vybrat vše

sudo update-grub
Cim sa upravi grub.

.
.

pavel678
Příspěvky: 30
Registrován: 17 lis 2016, 17:05

Re: Dvakrát Linux Mnt

#3 Příspěvek od pavel678 »

Moc děkuji za radu. Pomohlo.

Zamčeno