nefunkční položky hlavního menu

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
apisimosos
Příspěvky: 19
Registrován: 16 led 2018, 19:47

nefunkční položky hlavního menu

#1 Příspěvek od apisimosos »

ahoj, jsem začátečník, nefungují mi na hlavním menu odkazy ovládací panely a také ve volbách preferované aplikace... potíže začaly po zavedení wine, ale nezmizely ani po jeho odinstalování... navíc zůstala přiřazená jako základní volba při otevření fotek: otevřít s wine internet explorer a nejde se toho zbavit... děkuji za radu...

apisimosos
Příspěvky: 19
Registrován: 16 led 2018, 19:47

Re: nefunkční položky hlavního menu

#2 Příspěvek od apisimosos »

děkuji, touhle cestou jsem to nastavil, ale hlavní menu prostě v některých odkazech nefunguje... mám linux mint sylvia... jak ten reset do základu provedu?...

apisimosos
Příspěvky: 19
Registrován: 16 led 2018, 19:47

Re: nefunkční položky hlavního menu

#3 Příspěvek od apisimosos »

mate

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: nefunkční položky hlavního menu

#4 Příspěvek od juhele2014 »

Možná to bude - MENU - OVLÁDACÍ CENTRUM - PREFEROVANÉ APLIKACE (?)

apisimosos
Příspěvky: 19
Registrován: 16 led 2018, 19:47

Re: nefunkční položky hlavního menu

#5 Příspěvek od apisimosos »

to je právě to, co nefunguje, tyhle položky sice na menu zmáčknu (barevně se to zvýrazní), ale neděje se nic... proto píšu, že nefungují... potřeboval bych nějaký návod, jak se tam dostat přes terminál, nebo jak to menu restartovat, aby to šlapalo... jinak je mi to celkem jedno, používám pc jen uživatelsky, takže pokud to nebude v systému nějak zlobit a zhoršovat stabilitu, stačí mi, co funguje, videa, audio, úpravy fotek, přístup na net... ještě by mě zajímalo, jestli se dá vypnout to neustálé a otravné přihlašování přes heslo, ale nepište, že cesta vede přes menu a ovládací panely ;-)...

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: nefunkční položky hlavního menu

#6 Příspěvek od menom »

apisimosos píše: 24 led 2018, 13:55 to je právě to, co nefunguje, tyhle položky sice na menu zmáčknu (barevně se to zvýrazní), ale neděje se nic... proto píšu, že nefungují... potřeboval bych nějaký návod, jak se tam dostat přes terminál, nebo jak to menu restartovat, aby to šlapalo... jinak je mi to celkem jedno, používám pc jen uživatelsky, takže pokud to nebude v systému nějak zlobit a zhoršovat stabilitu, stačí mi, co funguje, videa, audio, úpravy fotek, přístup na net... ještě by mě zajímalo, jestli se dá vypnout to neustálé a otravné přihlašování přes heslo, ale nepište, že cesta vede přes menu a ovládací panely ;-)...

Kód: Vybrat vše

mate-panel --reset
Ak toto nic nerobi, tak co vypise terminal po zadani prikazu ? :

Kód: Vybrat vše

apt-cache search whisker
.
.

kamowski

Re: nefunkční položky hlavního menu

#7 Příspěvek od kamowski »

menom píše: 24 led 2018, 14:55
Ak toto nic nerobi, tak co vypise terminal po zadani prikazu ? :

Kód: Vybrat vše

apt-cache search whisker
.
nič, má tam mate

apisimosos
Příspěvky: 19
Registrován: 16 led 2018, 19:47

Re: nefunkční položky hlavního menu

#8 Příspěvek od apisimosos »

tak při resetu panelu se zresetuje panel, nikoliv menu a na druhý dotaz již bylo řečeno, je to mate, takže nic...

deker
Příspěvky: 1
Registrován: 04 úno 2021, 11:13

Re: nefunkční položky hlavního menu

#9 Příspěvek od deker »

Z ničoho nič mi zmizol panel s ponukami, nemôžem sa dostať k spusteniu čohokoľvek.Na ploche zostali nejaké súbory.Chcel som preinštalovať Ulyanu, v BIOSe mi ponúka inštaláciu HDD, CD ako aj ubuntu /to som v ponuke nikdy nevidel/ ale neinštaluje, len znova nabehne plocha Mint bez panelu.
NB Asus X54C, SSD 120 G, pamäť 4 G
Ďakujem za pomoc.

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: nefunkční položky hlavního menu

#10 Příspěvek od menom »

.

Ak je to mint s prostredim cinnamon, tak by si mohol vyskusat zadat prikaz v Terminali pre reset do default nastavenia:

Kód: Vybrat vše

gsettings reset-recursively org.cinnamon

Okno Terminalu spustit stlacenim spolu 3 klaves Ctrl Alt T
Dodrzat velkost pismen a medzery, po napisani stlac Enter.
Potom restart

.
.

Zamčeno