instalace wifi adapteru

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
kucmais
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2018, 10:51

instalace wifi adapteru

#1 Příspěvek od kucmais »

Dobrý den
Jsem začínající uživatel Linuxu Mint 17.3. Instalace a vše proběhlo v pořádku, potřebuji ale připojit wifi adapter mt 7601u, mám i cd s ovladači ,formát tar. bz2 a nevím prostě co s tím, jak tam tu wifi dostat, je někde návod pro laiky, nebo poradí někdo krok za krokem?
Děkuji.

RadekD
Příspěvky: 315
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: instalace wifi adapteru

#2 Příspěvek od RadekD »

Ten soubor *.tar.bz2 nejdřív otevři, co v něm je (obvykle stačí ve správci souborů poklepat - zobrazí se obsah). Pak se dá řešit postup. Pokud jsou ovladače zkompilované, bude tam instalátor. Pokud tam budou jen zdrojáky, bude to složitější...
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

kamowski

Re: instalace wifi adapteru

#3 Příspěvek od kamowski »

kucmais píše: 05 úno 2018, 11:01 ...potřebuji ale připojit wifi adapter mt 7601u...
a už si ho pripojil a vyskúšal či funguje?
v linuxovom jadre sú ovládače na kadečo, často nový hw len pripojíš a ideš
---
tu je jedno možné riešenie ale ...
v readme sa píše:
Note: Kernel 4.2 has been released which contains a driver for mt7601u, this repository is now deprecated.
---
takže tak ako píšem vyššie, pripoj a malo by to ísť

kucmais
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2018, 10:51

Re: instalace wifi adapteru

#4 Příspěvek od kucmais »

připojil a nic, stále je tam jenom kabelový modem, v místě kde je počítač nemám kabel jen možnost wifi, v archivu se nachází složky, ate, common,chips,include,mac,mcu,mgmt,os,phy,rate_ctrl,sta,tools a soubory iwpriv_usage.txt, Makefile, README_STA_usb, RT2870STA.dat, RT2870STACard.dat, sta_ate_iwpriv_usage.txt,
Sěkuji předem.

menom
Příspěvky: 2780
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: instalace wifi adapteru

#5 Příspěvek od menom »

kucmais píše: 05 úno 2018, 13:47 připojil a nic, stále je tam jenom kabelový modem, v místě kde je počítač nemám kabel jen možnost wifi, v archivu se nachází složky, ate, common,chips,include,mac,mcu,mgmt,os,phy,rate_ctrl,sta,tools a soubory iwpriv_usage.txt, Makefile, README_STA_usb, RT2870STA.dat, RT2870STACard.dat, sta_ate_iwpriv_usage.txt,
Sěkuji předem.
V tom subore README_STA_usb by malo byt napisane jak instalovat, mozno aj v tych .txt budu dake informacie.

.
.

kucmais
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2018, 10:51

Re: instalace wifi adapteru

#6 Příspěvek od kucmais »

právě asi je napsané jak nainstalovat, ale ne pro začátečníky

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: instalace wifi adapteru

#7 Příspěvek od West »

=> připojil a nic...
Tak ho znova pripoj a hod sem to, co vypise prikaz 'lsusb' a potom aj prikaz 'lsmod | grep rt'
Preco si instaloval zrovna Linux Mint 17.3 ked je uz verzia Linux Mint 18.3 ?
Neviem ako ten tvoj adapater, ale velmi podobny adapter Mediatek/Ralink mt7610u potrebuje byt pichnuty do portu USB verzie 3.x. Ak by ti to nahodou nefungovalo, tak aj tuna moze byt problem.

kucmais
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2018, 10:51

Re: instalace wifi adapteru

#8 Příspěvek od kucmais »

17.3 jsem instaloval? že je vhodný pro starý počítač, celeron d a 512 ram, měl jsem tam Xp v těch to chodilo, jenže byl stašně pomalý system, dle mne to brzdil antivir, tak jsem chtěl nakouknout do světa mimo wokna, zítra sem dám ty výpisy.

menom
Příspěvky: 2780
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: instalace wifi adapteru

#9 Příspěvek od menom »

kucmais píše: 05 úno 2018, 18:58 17.3 jsem instaloval? že je vhodný pro starý počítač, celeron d a 512 ram, měl jsem tam Xp v těch to chodilo, jenže byl stašně pomalý system, dle mne to brzdil antivir, tak jsem chtěl nakouknout do světa mimo wokna, zítra sem dám ty výpisy.
512 MB RAM - to je malo na bezny prohlizec, to bude bida ...

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: instalace wifi adapteru

#10 Příspěvek od Ventero1 »

Provozovat takovy PC beznym zpusobem nema smysl. Minimalne povysit na nejake vhodne pentium a dovysit RAM nejlepe na 2GB.

Napis mi sem model desky a ja se podivam co dilna da. A kdyz to bude co si myslim, pak ti muzu darovat - zaplatil by jsi si jen postu. Nebo si kup do 1500,- nejaky kancl repas s dvoujadrem. Dell OP755 mini za 1200,- s 2GB treba mame zrovna na sklade ...

Zkus tu wifi usb zapojit pred startem PC a pak zapnout. Jestli nepujde tak ten vypis lsusb. Jinak tohle je mnohem lepsi resit pci kartou. Treba od tp-link, levna kolem 300,- a mas jistotu, ze to pobezi a nic netrci z kompu na zalomeni. Muzes nejakou splasit i na bazaru za 100,- ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno