Nova instalace

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Axllow
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2018, 06:27

Nova instalace

#1 Příspěvek od Axllow »

Dobry den. Mozna muj dotaz k problemu bude znit hloupe ale nejsem it odbornik ale uz delsi dobu jsem hledal nahradu za windows 7 ktery byl dotedka na mem pocitaci...a nyni k veci po mensi uvaze jsem stahl iso soubor 32bit linuxu mint sylvia...vytvoril instalacni disk (usb nemuzu je to starsi stroj ) v biosu nastavil booovani z mechaniky a spustil...vse probehlo normalne...dvd se nacetlo dostal jsem se do zkusebni verze...spustil instalaci( nastavil cestinu,heslo atd) instalace probehla v poradku...byl mi doporucen restart...pocitac sel do restartu...mechaniky se otevrela...a na monitoru mam krasnou hlasku :insert bootable device and press any key: rozumim o co jde chce vlozit instalacni medium...v domneni ze je neco spatne jsem radsi cely postup zopakoval...ten samy problem...bez vlozeneho dvd je pocitac mrtev a stale se dozaduje onoho dvd...pokud vsak vlozim dv vse jede normalne...az na to ze pouze v one testovaci verzi..nevite kde by mohl byt zakopany pes? Mozna to tu nekde na foru je ale ta jsem hledal jak hledal tak snad nikdo jiny ten samy problem nema...predem upozornuji ze mi uz tahne na 40 a ajtak skutecne nejsem...jinak vsem moc dekuji predem...treba se mi zde nekdo nevysmeje jaky jsem blb a pomuze mi. Dekuji David

Axllow
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2018, 06:27

Re: Nova instalace

#2 Příspěvek od Axllow »

Dik. Jsem ted v praci ale zkusim vecer neco z bedny opsat

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nova instalace

#3 Příspěvek od juhele2014 »

Podle té hlášky by se měl otevřít BIOS a změnit pořadí butování systému, ale hlavně to chce výpis z terminálu inxi -F :idea:

Axllow
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2018, 06:27

Re: Nova instalace

#4 Příspěvek od Axllow »

mint@mint ~ $ inxi-F
Traceback (most recent call last):
File "/usr/lib/command-not-found", line 27, in <module>
from CommandNotFound.util import crash_guard
ImportError: No module named 'CommandNotFound.util'
Error in sys.excepthook:
Traceback (most recent call last):
File "/usr/lib/python3/dist-packages/apport_python_hook.py", line 63, in apport_excepthook
from apport.fileutils import likely_packaged, get_recent_crashes
ImportError: No module named 'apport.fileutils'

Original exception was:
Traceback (most recent call last):
File "/usr/lib/command-not-found", line 27, in <module>
from CommandNotFound.util import crash_guard
ImportError: No module named 'CommandNotFound.util'
mint@mint ~ $


Disk jsem nedelil...pouze jsem ho zformatoval a naisntaloval linux

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Nova instalace

#5 Příspěvek od Livan »

Pravděpodobně máš stále nastavené bootování z toho DVD disku musíš to v BIOSU přestavit na HDD.

Zamčeno