LM 17.3 zasek bootu

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
kortosvk
Příspěvky: 13
Registrován: 31 srp 2015, 20:21

LM 17.3 zasek bootu

#1 Příspěvek od kortosvk »

Ahojte Chalani. Tak som tu zas a prosim vas o pomoc. Na jednom PC (Intel C2D) uz bezí nejaky ten rôčik LM 17.3 cinnamon. Minuly týždeň som aktualizoval updaty uroven 1-2. Po par dňoch prestal nabiehať. Blbé je, že som od PC 400 km daleko a pravdupovediac bootovacie problemi na linuxe som ani nikdy neriesil. Možete mi tak v kocke popisat postup co v takom prípade robiť. Pripajam foto screen, kde to ostane stať a dalej sa to pri boote nepohne.

Obrázek

Vopred dakujem za podporu.

S pozdravom Korto.
Mint 18.2 Sonya MATE 64bit Jadro 4.8.0-53
Packard Bell TJ65
Chipset Intel GL40 Express
Grafika Intel GMA 4500M
SSD Samsung Evo 850

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: LM 17.3 zasek bootu

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Při startu mačkat levý shift a z menu vybrat recovery mode. To je to nejjednodušší, co může být ...

kortosvk
Příspěvky: 13
Registrován: 31 srp 2015, 20:21

Re: LM 17.3 zasek bootu

#3 Příspěvek od kortosvk »

Dakujem za navigaciu.

Ja som to skusam stlacat na svojom booku a nefungovalo mi to. Tak som zistil, že to treba trvale držať :

Mint: start in safe mode (recovery)
Linux Mint start in recovery mode (also said safe mode) by holding SHIFT down during the boot. If for some reason that wouldn't work try pressing repeatedly ESC.

Tak sa nam to spoločne cez telefon podarilo rozbehnúť. Po recovery starte(shift) už len stačenie : F na opravu a podarilo sa.
Ďakujem za novú skúsenosť.

Napriek tomu, že je to vyriešené ešte by som túto tému nezamykal. Bol by som rád ak by tu ešte niekto doplnil nejaký krátky pokec pre ostatných do budúcna.
Mint 18.2 Sonya MATE 64bit Jadro 4.8.0-53
Packard Bell TJ65
Chipset Intel GL40 Express
Grafika Intel GMA 4500M
SSD Samsung Evo 850

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: LM 17.3 zasek bootu

#4 Příspěvek od menom »

kortosvk píše: 04 bře 2018, 14:03 Dakujem za navigaciu.

Ja som to skusam stlacat na svojom booku a nefungovalo mi to. Tak som zistil, že to treba trvale držať :

Mint: start in safe mode (recovery)
Linux Mint start in recovery mode (also said safe mode) by holding SHIFT down during the boot. If for some reason that wouldn't work try pressing repeatedly ESC.

Tak sa nam to spoločne cez telefon podarilo rozbehnúť. Po recovery starte(shift) už len stačenie : F na opravu a podarilo sa.
Stlacenim F sa spustila oprava suboroveho systemu, obcas sa to stane, napriklad ak sa nevypnne pc obvyklim sposobom alebo vypadne dodavka el. energie.
Ak by sa to dialo casto, tak to uz vypada na problem s hardverom.

.
.

Zamčeno