Problém initctl

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
pavel678
Příspěvky: 30
Registrován: 17 lis 2016, 17:05

Problém initctl

#1 Příspěvek od pavel678 »

Dnes po přihlášení do Linux Mint 18.3 se mi otevřelo následující okno: "Vaše sezení trvalo méně než 10 sekund. Pokud jste se sami neodhlásili, může to znamenat problém s instalací, nebo na disku není volné místo. Zkuste se prosím přihlásit pod jedním ze záchranných sezení a zjistit, zda můžete tento problém vyřešit.
Detaily: Unable to connect to Upstart: Failed to connect to socket /com/ubuntu/upstart: Connection refused /etc/mdm/Xsession: Beginning session setup: localuser: pavel being added do access control list."
Prosím o radu, jak postupovat, kdyby se problém opakoval. Pro tentokrát jsem to řešil přeinstalací Mintu.
díky

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: Problém initctl

#2 Příspěvek od milhouse »

Minimálně jsi tam jednu radu měl a zjevně se na ni vybodl. Často to bývá ono.
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

pavel678
Příspěvky: 30
Registrován: 17 lis 2016, 17:05

Re: Problém initctl

#3 Příspěvek od pavel678 »

Nevybodl - mě se totiž z nějakého mě neznámého důvodu při bootování nezobrazí okno grubu, ale až ta přihlašovací obrazovka a po ní to okno, které popisuji v dotazu. Máš-li pro mě radu (třeba jak při restartu zobrazit volby grubu), budu za ni rád.

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: Problém initctl

#4 Příspěvek od milhouse »

Grub se zobrazí po držení kl.SHIFT, u někoho ESC. Nainstaluj si Grub Customizer a nastav dle libosti.

Měl ses přihlásit v grafickém "záchranném režimu". Tj., vybrat nouzové Gnome na obrazovce přihlášení, nevím, jak se to přesně jmenuje.
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

pavel678
Příspěvky: 30
Registrován: 17 lis 2016, 17:05

Re: Problém initctl

#5 Příspěvek od pavel678 »

Děkuji za radu, zkusím to.

kamowski

Re: Problém initctl

#6 Příspěvek od kamowski »

hm, to isté postihlo dnes synov dell s lm 18.1 cinnamon
žiadne funkčné riešenie zatiaľ nemám

vstepanek
Příspěvky: 14
Registrován: 26 zář 2016, 20:14

Re: Problém initctl

#7 Příspěvek od vstepanek »

Tak to postihlo i mne. Jak na Noťasu HP( Linux Mint 18 ) tak na Dellu ( Linux Mint 18.3.). Přišla poslední aktualizace a konec. Další start systému už neproběhl.
HP EliteBook 8540p LinuxMint 17.3 Cinnamon 64bit -

adrenalinn
Příspěvky: 8
Registrován: 08 črc 2016, 15:45

Re: Problém initctl

#8 Příspěvek od adrenalinn »

Mám stejný problém:
Obrázek
Zkoušel jsem naběhnout pod jinou verzi kernelu, ale dopadlo to vždy stejně, takže co dělat kromě přeinstalování systému?
Když kliknu na budiž, tak mě to hodí na přihlašovací obrazovku, kde se to buď samo po nějaké době přihlásí a vyhodí to stejnou hlášku nebo se mohu přihlásit ručně, ale na výběr je pouze můj profil nic víc a dopadne to opět stejně.

kamowski

Re: Problém initctl

#9 Příspěvek od kamowski »

takže, riešenie je tutok: https://forums.linuxmint.com/viewtopic. ... 8#p1449306
je to funkčné
ďakujeme :)

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: Problém initctl

#10 Příspěvek od milhouse »

Tak hlavně v.18.3 nepoužívá Upstart, ale SystemD. Mint s KDE5 však má možnost volby. Nemáš to přehozený?
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Zamčeno