Problem s prihlasnim

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
xkodiakx
Příspěvky: 2
Registrován: 29 bře 2018, 09:15

Problem s prihlasnim

#1 Příspěvek od xkodiakx »

Zdravim.

Na svojom ntb pouzivam Linux Mint 18.2 kedze som nechcel mat windows. Predvcerom som zaznamenal prvy vaznejsi problem so systemom pri mojom pouzivani.

Neda sa mi prihlasit do systemu. Normalne mi nabehne prihlasovacia obrazovka a ked zadam prihlasovacie heslo, tak mi vyskoci tabulka kde je napisane:

Vaša relácia trvala menej ako 10 sekúnd. Ak ste sa sami neodhlásili, mozno to znamena, ze mate problem s instalaciou, alebo mate nedostatok miesta na disku. Skuste sa prihlasit pomocou niektorej zo zachrannych relacii, ci sa vam nepodari problem vyriesit.

initctl: Unable to connect to Upstart: Failed to connet to socket /com/ubuntu/upstart: Spojenie odmietnuté
/etc/mdm/Xsession: Beginning session setup...
localuser:mario being added to access control list

Netusim co s tym. Pocas zapinania kedy sa mi to stalo prvy krat vyskocila aj nejaka modra tabulka pri boote, avsak nevsimol som si co tam bolo, lebo som odisiel od ntb.

Dufam, ze sa najde nejake jednoduche riesenie, lebo neviem pouzivat priakzove riadky a to. Maximalne si viem system preinstalovat, ale to nechcem velmi, lebo tam mam nezalohovane veci na disku...

Dakujem za pomoc!

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: Problem s prihlasnim

#2 Příspěvek od milhouse »

Asi stejný problém: viewtopic.php?f=15&t=3565
Odkaz na řešení je v předposledním příspěvku. A přeinstalaci lze i bez ztráty dat...
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

xkodiakx
Příspěvky: 2
Registrován: 29 bře 2018, 09:15

Re: Problem s prihlasnim

#3 Příspěvek od xkodiakx »

Super. Ďakujem! Ide to..

hostasta
Příspěvky: 14
Registrován: 15 led 2016, 18:25

Re: Problem s prihlasnim

#4 Příspěvek od hostasta »

Zdravím, tak vidím, že nejsem jediný s tímhle problémem - přesně jak je popsáno v úvodu vlákna. Mám nainstalovaný Mint 18.3 Cinamon v VMware Workstation Player 12. Následoval jsem pokyny v "viewtopic.php?f=15&t=3565" nicméně neuspěl jsem už při prvním z kroků - nezafungovala mi CTRL+Alt+F1 a vždy se dostanu jen do grafického přihlášení s tím, že když zadám heslo, dostanu se opět zpět do chybové hlášky (viz výše ve vláknu). Poradí mi někdo, pls, co by se dalo ještě udělat mimo nové instalace LM? Předem díky.

hostasta
Příspěvky: 14
Registrován: 15 led 2016, 18:25

Re: Problem s prihlasnim

#5 Příspěvek od hostasta »

jo, a jen ještě dodám, že na zobrazení GRUBu nezabírá ani přidržení SHIFT ani ESC :-(

Zamčeno