Instalace Linux Mint Mate na nový počítač (HP Stream 14)

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor

Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Instalace Linux Mint Mate na nový počítač (HP Stream 14)

#22 Příspěvek od Ahoj »

Děkuji za rady. S tou instalací si teď musím dát na chvíli pauzu, ale zase se k tomu vrátím, jak to půjde.

Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Instalace Linux Mint Mate na nový počítač (HP Stream 14)

#23 Příspěvek od Ahoj »

Prý když si na tenhle pc, kde byl originálně instalovaný Windows 10, místo něho nainstaluji Linux, tak by mohly být nějaké problémy s případnou reklamací. Je to pravda? Máte s tím někdo zkušenost?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Instalace Linux Mint Mate na nový počítač (HP Stream 14)

#24 Příspěvek od Ventero1 »

Jen kdyby se reklamovalo ohl. OS a SW. Prokaze-li se HW vada, tak by ji meli uznat. Paklize neprokazou, ze HW byl poskozen chybou v OS - coz tu nedavno u bylo tusim u jednoho z majoritnich linuxu.

Jinak lze zachovat recovery odd. a je to z obliga ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Instalace Linux Mint Mate na nový počítač (HP Stream 14)

#25 Příspěvek od Ahoj »

Co je recovery odd.?

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Instalace Linux Mint Mate na nový počítač (HP Stream 14)

#26 Příspěvek od juhele2014 »

Co je recovery odd.? To je to, co nejde smazat ... ;) Obnovení, ale jestli to tam necháš, a dáš tam linux na ext4, tak bude mít záloha asi problém ... Asi bych noťas "vnutil" zkušenýmu ajťákovi, aby celou operaci provedl, nic proti, ale pro zelenáče není první instalace právě intuitivní, a může nastat zklamání ... Každopádně si ten manuál, či průvodce instalací pročti, odpověď na dotaz je tu coby dup ... :idea:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Instalace Linux Mint Mate na nový počítač (HP Stream 14)

#27 Příspěvek od Ventero1 »

Disk se rozdeluje na oddily a na jednom z nich u notebooku zpravidla byva tzv. recovery oddil, kde je kompletni instalator Windows vcetne ovladacu pro danny stroj a bohuzel vcetne ruzneho smeti - pardon, chtel jsem napsat velice uzitecnych programu, ktere vetsinou nikdy nikdo nepouzije - od vyrobce.

No a ten recovery odd. je treba pri uprave hdd pro instalaci linuxu zachovat.

Pravda je, jak pise kolega, ze pred pripadnou obnovou je nejspis nutne vratit rozvrzeni disku do puvodniho stavu. Na to vsak staci ulozeny snimek obrazovky z nejakeho partition SW.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Instalace Linux Mint Mate na nový počítač (HP Stream 14)

#28 Příspěvek od Ahoj »

Děkuji vám všem za příspěvky, už jsem si tam ten Linux vážně chtěla nechat nainstalovat u odborníka, ale nakonec jsem usoudila, že ten počítač je sice moc hezký a lehce přenosný, ale jinak úplně k prdu (snažím se být slušná :D). Jako pamět nějakých 32GB, co to je? Byla jsem se ptát v nějaké prodejně, jestli opravdu tyhle malé netbooky mají vždy tak malou paměť a ukázal mi jeden, který byl sice o 2tis dražší, ale měl dokonce paměť 1000GB!! Takže HP Stream byl z mojí strany vnímán jako opravdu nevhodný dárek, navíc jsem o něho vůbec neprosila. Diskuze se mi ale možná ještě někdy hodí, i když ... některé věci je opravdu asi lepší přenechat odborníkům ... na druhou stranu není od věci se alespoň v něčem málu trochu vyznat, když už si na tom Linuxu tolik zakládám.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Instalace Linux Mint Mate na nový počítač (HP Stream 14)

#29 Příspěvek od juhele2014 »

No dobrý, no, ale nemůžu se zbavit dojmu, že si z nás děláš kozy ... :D

Zamčeno