Instalace - problemy s grafikou

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Mikik
Příspěvky: 1
Registrován: 20 dub 2018, 14:56

Instalace - problemy s grafikou

#1 Příspěvek od Mikik »

Zdravim. Abych se trochu poucil o Linuxu zkousel jsem si do VirtualBoxu nainstalovat Linux Mint. box pozaduj e32bitove verze. Nejdrive jsem instaloval MINT s KDE. Bezel. Ovsem byla to eng verze a pri pokusu o zmenu nastaveni dochazelo k problemum pri restartu (zrejme cz jazyk verze nebyla soucasti instalatoru) Tak jsem se rozhodl, ze dam Skorici cz 32bit. Jenze pri instalaci to skonci zrejme problemem s graf. ovladacem - vysledkem je barevna mozaika, kterou pamatuji z doby 8mi bitu. Na pozadi urcite nejake nastaveni bezi.
Dotaz: jak hodim grafiku do nejakeho defaultniho nastaveni, kdyz se nemohu dostat k praci se systemem. Nebo lze nejak jednoduse prepnout do terminalu? Co kdyz bude rozsypany?
A samozrejme - bezi to ve VB - pro MINT je vyhrazeno natvrdo 10GB. Jede to na NTB HP ProBook430, grafika - Intel HD 4000, 8GB RAM, Win 10 Pro 1709
Diky

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Instalace - problemy s grafikou

#2 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Mikik
Práce s virtual. strojem není ouplně triviální, zvlášť pro nováčka. Do terminálu můžeš přepnout, zkratkou ctrl + alt +t. Nebo virtuální konzole , např. ctrl+alt+f2 (zpátky se dostaneš ctrl+alt+f8). Ale pro testování LM není třeba hned instalace, linux nabutuješ i z flešky, je to rychlé a elegantní. Vzhledem k noťasu, resp. jeho grafice bych cinnamon netestoval, ale spíš něco lehčího, mate nebo xfce. Tady https://www.linux-mint-czech.cz/ke-stazeni/ si vybereš, doporučuji 64bit verze.

Zamčeno