Rozdíl mezi Mint live CD a plně instalovaným

Dotazy k instalaci a případné problémy se spouštěním systému Linux Mint
Odpovědět
Zpráva
Autor
pavel678

Rozdíl mezi Mint live CD a plně instalovaným

#1 Příspěvek od pavel678 » 06 zář 2018, 10:11

Na druhém počítači nám odešla grafická karta, takže zobrazil jenom bílý proužek a pak změť barevných bodů. Kvůli stažení některých dat jsem spustil Mint z live CD a k mému překvapení se vše zobrazovalo korektně. Data jsem stáhnul a rozhodl se místo starých WXP nainstalovat ten Mint. V procesu instalace se opět všechny obrazovky zobrazovaly správně. Po ukončení instalace a restartu počítače se zobrazuje totéž, co na samém začátku - bílý proužek a pak změť barevných bodů. V čem spočívá ten rozdíl mezi zobrazením z live CD a z plné instalace? Tady zjevně neplatila opakovaná rada vyzkoušejte si Linux z live CD a když budete spokojeni, nainstalujte. Díky za vysvětlení.

redhawk
Guru Mintu

Re: Rozdíl mezi Mint live CD a plně instalovaným

#2 Příspěvek od redhawk » 06 zář 2018, 23:28

livecd ma vsetky ovladace, kedze sa nevie hw konfiguracia a do nainstalovaneho, treba ovladace doinstalovat.
pri tom zobrazeni tipujem zle nastavenie rozlisenia alebo frekvencie. popripade saha niekam zase systemd (u mna robil LM 19 problem s ATi VGA na AGP)

rozdiel sa da zistit napr

Kód: Vybrat vše

sudo inxi -F

alebo

Kód: Vybrat vše

lshw
a pozriet rozdiel, v grafike (mesa, x11, atf), ovladacoch atd
Pravděpodobně kecám.
Hlúposť užívateľa je úmerná jeho právam.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

Ventero1
Vezír Mintu

#3 Příspěvek od Ventero1 » 07 zář 2018, 08:09

Myslim, ze GK je opravdu v haji. Takto se celkem standardne chovaji vadne/poskozene cipy. Na zakladni ovladac jedou jakoby cajk a ve chvili, kdy se prida neco navic - akcelerace, vyssi rozliseni a kdovijesteco, tak zacnou potize ... Jak ve W, tak v L.

Jestli mas GK zvlast a ta karta stoji za to, muzes zkusit reflow popr. reball nejednali se o studenak. Vetsinou to vsak pomuze jen na par mesicu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pavel678

#4 Příspěvek od pavel678 » 07 zář 2018, 13:37

Děkuji vám oběma za vaše příspěvky - pomohly mi pochopit příčinu toho rozdílného chování.

Klaykap

#5 Příspěvek od Klaykap » 03 pro 2018, 19:03

Ešte nehádž flintu do žita, pokiaľ ti z live naskočil dobrý grafický mód, mohlo by sa to dať opraviť. Najprv mi však prosím odpovedz na tieto dve otázky:
1) Zobrazí sa pri štarte GRUB?
2) Mint je na počítači sám alebo s Windows XP?

Odpovědět