Rozdíl mezi Mint live CD a plně instalovaným

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
pavel678
Příspěvky: 30
Registrován: 17 lis 2016, 17:05

Rozdíl mezi Mint live CD a plně instalovaným

#1 Příspěvek od pavel678 »

Na druhém počítači nám odešla grafická karta, takže zobrazil jenom bílý proužek a pak změť barevných bodů. Kvůli stažení některých dat jsem spustil Mint z live CD a k mému překvapení se vše zobrazovalo korektně. Data jsem stáhnul a rozhodl se místo starých WXP nainstalovat ten Mint. V procesu instalace se opět všechny obrazovky zobrazovaly správně. Po ukončení instalace a restartu počítače se zobrazuje totéž, co na samém začátku - bílý proužek a pak změť barevných bodů. V čem spočívá ten rozdíl mezi zobrazením z live CD a z plné instalace? Tady zjevně neplatila opakovaná rada vyzkoušejte si Linux z live CD a když budete spokojeni, nainstalujte. Díky za vysvětlení.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rozdíl mezi Mint live CD a plně instalovaným

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Myslim, ze GK je opravdu v haji. Takto se celkem standardne chovaji vadne/poskozene cipy. Na zakladni ovladac jedou jakoby cajk a ve chvili, kdy se prida neco navic - akcelerace, vyssi rozliseni a kdovijesteco, tak zacnou potize ... Jak ve W, tak v L.

Jestli mas GK zvlast a ta karta stoji za to, muzes zkusit reflow popr. reball nejednali se o studenak. Vetsinou to vsak pomuze jen na par mesicu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pavel678
Příspěvky: 30
Registrován: 17 lis 2016, 17:05

Re: Rozdíl mezi Mint live CD a plně instalovaným

#3 Příspěvek od pavel678 »

Děkuji vám oběma za vaše příspěvky - pomohly mi pochopit příčinu toho rozdílného chování.

Klaykap
Příspěvky: 60
Registrován: 24 črc 2018, 17:37

Re: Rozdíl mezi Mint live CD a plně instalovaným

#4 Příspěvek od Klaykap »

Ešte nehádž flintu do žita, pokiaľ ti z live naskočil dobrý grafický mód, mohlo by sa to dať opraviť. Najprv mi však prosím odpovedz na tieto dve otázky:
1) Zobrazí sa pri štarte GRUB?
2) Mint je na počítači sám alebo s Windows XP?

Zamčeno