Stránka 1 z 1

Rozdíl mezi Mint live CD a plně instalovaným

Napsal: 06 zář 2018, 10:11
od pavel678
Na druhém počítači nám odešla grafická karta, takže zobrazil jenom bílý proužek a pak změť barevných bodů. Kvůli stažení některých dat jsem spustil Mint z live CD a k mému překvapení se vše zobrazovalo korektně. Data jsem stáhnul a rozhodl se místo starých WXP nainstalovat ten Mint. V procesu instalace se opět všechny obrazovky zobrazovaly správně. Po ukončení instalace a restartu počítače se zobrazuje totéž, co na samém začátku - bílý proužek a pak změť barevných bodů. V čem spočívá ten rozdíl mezi zobrazením z live CD a z plné instalace? Tady zjevně neplatila opakovaná rada vyzkoušejte si Linux z live CD a když budete spokojeni, nainstalujte. Díky za vysvětlení.

Re: Rozdíl mezi Mint live CD a plně instalovaným

Napsal: 07 zář 2018, 08:09
od Ventero1
Myslim, ze GK je opravdu v haji. Takto se celkem standardne chovaji vadne/poskozene cipy. Na zakladni ovladac jedou jakoby cajk a ve chvili, kdy se prida neco navic - akcelerace, vyssi rozliseni a kdovijesteco, tak zacnou potize ... Jak ve W, tak v L.

Jestli mas GK zvlast a ta karta stoji za to, muzes zkusit reflow popr. reball nejednali se o studenak. Vetsinou to vsak pomuze jen na par mesicu.

Re: Rozdíl mezi Mint live CD a plně instalovaným

Napsal: 07 zář 2018, 13:37
od pavel678
Děkuji vám oběma za vaše příspěvky - pomohly mi pochopit příčinu toho rozdílného chování.

Re: Rozdíl mezi Mint live CD a plně instalovaným

Napsal: 03 pro 2018, 19:03
od Klaykap
Ešte nehádž flintu do žita, pokiaľ ti z live naskočil dobrý grafický mód, mohlo by sa to dať opraviť. Najprv mi však prosím odpovedz na tieto dve otázky:
1) Zobrazí sa pri štarte GRUB?
2) Mint je na počítači sám alebo s Windows XP?