Instalace Linuxu notebook s OS Win 8 do Virtualboxu [vyřeš.]

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
Zdenka
Příspěvky: 4
Registrován: 22 zář 2013, 01:12

Instalace Linuxu notebook s OS Win 8 do Virtualboxu [vyřeš.]

#1 Příspěvek od Zdenka »

Dobrý den, prosím o radu. Mám notebook s OS Windows 8. Stáhla jsem si Virtualbox a chtěla bych do něj nainstalovat Linux. Potřebovala bych zprovoznit starší balík grafických programů Adobe Creative Suite 2, které jsem používala na dnes již nefunkčním PC s OS Windows XP. Instalační CD k operačnímu systému Windows XP již nemám, proto si do Virtualboxu XP nemohu nainstalovat. Napadlo mě, jestli by tyto grafické programy nefungovaly na Linuxu. Poradíte mi, prosím? Předem díky.

Sandy
Příspěvky: 7
Registrován: 14 srp 2013, 06:41

Re: Instalace Linuxu na notebook s OS Windows 8 - do Virtual

#2 Příspěvek od Sandy »

Před lety kámoš provozoval Photoshop (bohužel již nevím jakou verzi) ve wine vcelku v pohodě. Tak vyzkoušet ;)

admin

Re: Instalace Linuxu na notebook s OS Windows 8 - do Virtual

#3 Příspěvek od admin »

Zdravím,
jak píše Sandy, přes Wine by to mělo fungovat. Více se o tomto programu dočteš např. v článku http://www.linux-mint-czech.cz/instalac ... nux-mintu/.
Až si vše vyzkoušíš a osaháš ve Virtualboxu (je to virtuální, takže to není ono), tak ve skrytu duše doufám, že nadobro zavrhneš widle a my budeme mít další minťačku :) :)

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Instalace Linuxu na notebook s OS Windows 8 - do Virtual

#4 Příspěvek od KOLEGA »

Jen tak nástřel jak instalovat v Ubuntu (to je vlastně předek mintu a návody pro něj u nás s drobnými obměnami fungují) http://www.omgubuntu.co.uk/2013/01/phot ... ne-in-wine
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

Zdenka
Příspěvky: 4
Registrován: 22 zář 2013, 01:12

Re: Instalace Linuxu na notebook s OS Windows 8 - do Virtual

#5 Příspěvek od Zdenka »

Zdravím a děkuji všem za rady, vyzkouším. Budu se asi muset hodně učit, vždycky jsem pracovala pouze s "oknama". Ještě jednou všem díky. :D

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Instalace Linuxu na notebook s OS Windows 8 - do Virtual

#6 Příspěvek od KOLEGA »

Vyzkoušej, jinak předem varuji (jak bylo zmíněno), že zkušenost s virt. je jiná než s nainstalovanými a doporučuji tak dualboot (souběžnou instalaci Linuxové distribuce a Windows), jedná se o bezproblémovou instalaci, která "jenom zabírá místo" a při startu počítače pak zvolíš, jaký systém se má spustit
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

mmouse
Příspěvky: 3
Registrován: 14 pro 2012, 18:04

Re: Instalace Linuxu na notebook s OS Windows 8 - do Virtual

#7 Příspěvek od mmouse »

Potvrzuji svoji zkušenost s virtualboxem, není to ono, lepší je Mint nainstalovat souběžně. Jinak přes Wine ty programy od Adobe fungují :D .

Mint je opravdu dobrej, hodně mě překvapil ten pokrok - prostředí, rychlost, stabilita. A je návykovej - nikde mě nechroustá indexace HDD a neobtěžuje žádná aplikace pro upgrade a žádost o potvrzení licenčního ujednání apod. Původně jsem si přes wine doinstaloval programy které používám (i na jiných PC s Windows), ale Mint překvapil - spousta programů pro linux lze z balíků přidat a jsou dokonce lepší, takže postupně přecházím i od dalších programů.
Jsou zde jen drobnosti, které jsem si upravil - pomohl internet, takže nyní jsem spokojen.

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: Instalace Linuxu na notebook s OS Windows 8 - do Virtual

#8 Příspěvek od segfault »

je to virtuální, takže to není ono
Dovolím si oponovat. Kvůli práci ve Visual Studiu jsem byl nucen mít Windows 7 ve virtuálu a šlapalo to celkem obstojně.
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

Zdenka
Příspěvky: 4
Registrován: 22 zář 2013, 01:12

Re: Instalace Linuxu na notebook s OS Windows 8 - do Virtual

#9 Příspěvek od Zdenka »

Ahoj pro všechny, stáhla jsem si do notebooku s WIN 8 VirtualBox a linux-mint_15 Cinnamon (32-bit).iso. Mohl by mi, prosím, někdo poradit, co s tím dále? Potřebovala bych to nainstalovat do Virtual Boxu, ale nevím, jak na to. Díky předem.

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Instalace Linuxu na notebook s OS Windows 8 - do Virtual

#10 Příspěvek od KOLEGA »

Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

Zamčeno