Nejde zabootovat z flashdisku [vyřešeno] Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
hank
Příspěvky: 123
Registrován: 10 lis 2015, 16:56

Nejde zabootovat z flashdisku [vyřešeno]

#1 Příspěvek od hank »

Přes všechny hrátky s BIOSem (UEFI, legacy, security bootování s heslem...) se mi nedaří donutit notebook k nabootování z USB flashdisku. (Z DVD média to s použitím téhož ISO obrazu jde i v režimu legacy.) Bootovací médium jsem si z flashky (ze dvou různých, abych vyloučil chybu média...) udělal pomocí nástroje UNetbootin. Stroj je Acer Aspire E 15 (E5-571G-5310), na stránkách Aceru jsem k tomuto modelu nenašel žádný update BIOSu ani jiného firmwaru.

Co dál?
Naposledy upravil(a) hank dne 11 říj 2018, 22:52, celkem upraveno 1 x.

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Nejde zabootovat z flashdisku

#2 Příspěvek od menom »

hank píše: 11 říj 2018, 14:24 Přes všechny hrátky s BIOSem (UEFI, legacy, security bootování s heslem...) se mi nedaří donutit notebook k zabootování z USB flashdisku. (Z DVD média to s použitím téhož ISO obrazu jde i v režimu legacy.) Bootovací médium jsem si z flashky (ze dvou různých, abych vyloučil chybu média...) udělal pomocí nástroje UNetbootin. Stroj je Acer Aspire E 15 (E5-571G-5310), na stránkách Aceru jsem k tomuto modelu nenašel žádný update BIOSu ani jiného firmwaru.Co dál?
.

Vytvorit boot flesku v inom programe, unetbootin nema v poslednom case dobre ohlasy.

V legacy rezime by to malo ist, mozno este zapnut podporu CSM ak je taka moznost v BIOS/UEFI , vypnut secure boot ...

.
.

kamowski

Re: Nejde zabootovat z flashdisku

#3 Příspěvek od kamowski »

https://www.linux-mint-czech.cz/2018/06 ... /#comments
a hore v článku je to rozpísané, tipujem, že to je tvoj prípad

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nejde zabootovat z flashdisku

#4 Příspěvek od juhele2014 »

Co se týká programu na zápis na flešku, osvědčil se Etcher https://etcher.io/

hank
Příspěvky: 123
Registrován: 10 lis 2015, 16:56

Re: Nejde zabootovat z flashdisku - VYŘEŠENO

#5 Příspěvek od hank »

Děkuji všem za rady. Nakonec jsem vytvořil nové bootovatelné médium v Etcheru a funguje to v režimu Legacy i UEFI, přičemž ale jenom UEFI nabídne Grub s možností volby Live, zatímco pod Legacy to rovnou skočí do instalace z média, a to i když při startu PC držím na klávesnici Shift.

Zamčeno