aktualizace mint-mirrors 1.1.8

Dotazy k instalaci a případné problémy se spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
redhawk
Guru Mintu

Re: aktualizace mint-mirrors 1.1.8

#11 Příspěvek od redhawk » 20 lis 2018, 13:13

menom píše:
20 lis 2018, 13:01

Ja som nepisal aby odinstaloval mint-mirrors, ale aby odstranil problemovy balik co nejde instalovat.

Vychadzal som z tohto:
Ten balíček je prostě prázdný, obsahuje jen názvy adresářů, ale vůbec žádné soubory. Navíc dnes se mi úspěšně naistalovala aktualizace Adobe flash playeru.

To zabudol spomenut, ze ignoruje doporucene aktualizacie.
U mna je to aktualizovane a verzia 1.1.8 funguje.

.
aha, no mne to pripadalo ako odstranit mint mirrors
ona verzia funguje.
Pravděpodobně kecám.
Hlúposť užívateľa je úmerná jeho právam.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

fidokomik

#12 Příspěvek od fidokomik » 21 lis 2018, 01:33

Zase takový odborník na Linux nejsem, tak se raději zeptám, než udělám nějakou blbost. Momentálně mám verzi 17.3 Rosa LTS a opravdu nechci přejít na vyšší verzi. :) Někde jsem přímo od autorů Mintu četl cosi jako "Když ti všechno funguje, neupgraduj." Právě proto instaluji jen aktualizace 1 a 2, protože tohle ;)

Obrázek

Prosím o radu, jak to tedy mám vyřešit, aniž bych přecházel na 18.x nebo 19, případně kterou z vyšších verzí mi můžete s klidným svědomím doporučit jako vyzkoušenou a stabilní? Nemám Linux na hraní, musí to běhat bez nejmenších problémů. Nemám čas řešit starosti typu "tohle je známý bug, do měsíce bude vyřešený". Já vím, u takových Win10 si moc vybírat nemůžu, ale právě proto, když si vybrat mohu, nechci si přidělávat zbytečné starosti. Co když po upgrade nebude fungovat moje grafická karta? Tu 17-ku jsem přemlouval 3 dny, než jsem ji ukecal, že build-in Intela fakt ne, ale nVidii v PCIex slotu jo. ;)

redhawk
Guru Mintu

#13 Příspěvek od redhawk » 21 lis 2018, 11:55

fidokomik píše:
21 lis 2018, 01:33
Zase takový odborník na Linux nejsem, tak se raději zeptám, než udělám nějakou blbost. Momentálně mám verzi 17.3 Rosa LTS a opravdu nechci přejít na vyšší verzi. :) Někde jsem přímo od autorů Mintu četl cosi jako "Když ti všechno funguje, neupgraduj." Právě proto instaluji jen aktualizace 1 a 2, protože tohle ;)

Obrázek

Prosím o radu, jak to tedy mám vyřešit, aniž bych přecházel na 18.x nebo 19, případně kterou z vyšších verzí mi můžete s klidným svědomím doporučit jako vyzkoušenou a stabilní? Nemám Linux na hraní, musí to běhat bez nejmenších problémů. Nemám čas řešit starosti typu "tohle je známý bug, do měsíce bude vyřešený". Já vím, u takových Win10 si moc vybírat nemůžu, ale právě proto, když si vybrat mohu, nechci si přidělávat zbytečné starosti. Co když po upgrade nebude fungovat moje grafická karta? Tu 17-ku jsem přemlouval 3 dny, než jsem ji ukecal, že build-in Intela fakt ne, ale nVidii v PCIex slotu jo. ;)
ako podla prveho screenu je tam kopec nenainstalovanych systemovych veci.

Moja rada (co by som urobil) v terminali

Kód: Vybrat vše

sudo apt update
sudo apt full-upgrade

po dobehnuti aktualizacii

sudo reboot
následne po restarte opat

sudo apt update
ak je tam nieco na aktualizovanie znovat zauktualizovat

sudo apt full-upgrade
kedze nemam ani paru ako sa sprava lm pri neaktualizacii dolezitych veci.
na screenshote vidiet ze nie su aktualizovane veci ako bash, CA, cups.

ak nie je treba dalsi update

Sudo apt autoremove
sudo apt autoclean
Totiz na lm 17.x sa uz kasle ma podporu len do aprila.
a z vlastnej skusenosti musim povedat ze mint-update je dost nespolahlivy, preto som si zvykol na update cez terminal.
Pravděpodobně kecám.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

fidokomik

#14 Příspěvek od fidokomik » 21 lis 2018, 15:25

Mě je jedno, jestli to budu upgradovat z commandline nebo ze správce aktualizací. Jde mi o to, že u aktualizací typu 3 píšou
Bezpečné aktualizace. Netestovány, ale věříme, že jsou bezpečné.
No a u 4 píšou dokonce
Nejisté aktualizace. Mohou případně ovlivnit stabilitu systému.
Pro mě je důležitá nejen bezpečnost, ale především spolehlivost. Když vyjde nová aktualizace, která mi rozhodí nastavení, co mi 4 roky fungovalo, tak je pro mě nepřijatelná. Proto používám pouze LTS a ještě na novou verzi přecházím až na poslední chvíli, kdy už bývají všechny "mouchy" vychytané.

Mimochodem, nevíte někdo, proč byly vydané verze 18, 18.1, 182 a 18.3 a všechny LTS? :?

redhawk
Guru Mintu

#15 Příspěvek od redhawk » 21 lis 2018, 16:18

fidokomik píše:
21 lis 2018, 15:25
Mě je jedno, jestli to budu upgradovat z commandline nebo ze správce aktualizací. Jde mi o to, že u aktualizací typu 3 píšou
Bezpečné aktualizace. Netestovány, ale věříme, že jsou bezpečné.
No a u 4 píšou dokonce
Nejisté aktualizace. Mohou případně ovlivnit stabilitu systému.
to je v poriadku, do urovne 3 treba aktualizovat, su to skoro vsetko veci, ktore nerobi lm ale ubuntu.
treba to nainstalovat
fidokomik píše:
21 lis 2018, 15:25
Mimochodem, nevíte někdo, proč byly vydané verze 18, 18.1, 182 a 18.3 a všechny LTS? :?
lebo su postavene na LTS verzii ubuntu a boli postupne vydane.
maju to popisane na linuxmint.com v changelogoch vratane zmien a rozdielov medzi verziami
Pravděpodobně kecám.

fidokomik

#16 Příspěvek od fidokomik » 21 lis 2018, 17:40

Nemám rád netestované aktualizace. :evil: Přečetl jsem si diskusi pod jednotlivými verzemi a už vím, že nesmím přejít na verzi 19, protože tam je spousta problému typu "po upgrade přestalo fungovat ...". Pak jsem se dočetl i tohle
Looks like Mint 19 has many issues because Ubuntu 18.04 has lots of Problems. I stay with 18 until Ubuntu fixes its stuff.
Takže, pokud budu upgradovat, tak na 18.0, ale napřed Timeshiftem zálohovat. Nechci znovu několik dnů přemlouvat ani grafiku, ani tiskárnu, ani nic jiného. :) Je perfektní, že konečně lze v Linuxu provést "návrat k bodu obnovení" jako ve Woknech. :D

Díky všem za trpělivost.

menom
Guru Mintu

#17 Příspěvek od menom » 21 lis 2018, 19:16

.

Uroven aktualizacii 3 je v LM bezpecna, mozem potvrdit a urcite mnoho dalsich uzivatelov.

Smelo do toho.

:-)

.

Odpovědět