Problém s instalací (PAE)

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
oskarenko
Příspěvky: 16
Registrován: 19 lis 2018, 19:38

Re: Problém s instalací (PAE)

#11 Příspěvek od oskarenko »

Díky moc,
vyzkouším ještě nonPae MX. Vím, že to pro vás je někdy frustrující (o to víc si pomoci vážím), ale jsem opravdu lama, Linuxem nepolíbená (to byl bod č.1. v mém prvním příspěvku). Hodím sem pak srovnání prvního ošahání AntiX a MX - bude to samozřejmě subjektivní, laické a dáno tím, jak se na to tváří můj retro NTB :-)
Děkuji

oskarenko
Příspěvky: 16
Registrován: 19 lis 2018, 19:38

Re: Problém s instalací (PAE)

#12 Příspěvek od oskarenko »

Jo, sorry a ještě 32bit Lubuntu 14.04.3.. taky zkusím, jsem na nemocenské, tak si pohraju..

oskarenko
Příspěvky: 16
Registrován: 19 lis 2018, 19:38

Re: Problém s instalací (PAE)

#13 Příspěvek od oskarenko »

Ahojte,
tak chci jen informovat, jak jsem slíbil. Vyzkoušel jsem výše zmíněné distra a MX Linux je vítěz. Jsem maximálně spokojen, příjemné prostředí, pomalu se učím a ošahávám. Jede to svižně s ohledem na můj retronotebook, až mě to udivuje. Dal jsem na rady "redhawk" a nainstaloval Chromium. Díky všem moc!
Tak mě to namlsalo, že jsem se rozhodl pokusit se oživit nejslabší notebook, který znám a který leží již pár let v koutě. Jedná se o:
Lenovo,Procesor- VIA Nano U2250 s frekvencí 1.60 GHz Počet jader / vláken- 1 / 0 Operační paměť RAM- 2 GB DDR2 Pevný disk- 80 GB
Zkoušel jsem nainstalovat stejný MX Linux - MX-17.1_386-nonpae_May-2018.iso, ale bohužel během instalace, která normálně probíhala a pak jen černá obrazovka a blikající mezerník, bez možnosti jakkoliv vstoupit. Zkoušel jsem ještě pae verzi, to nešlo vůbec a AntiX také ne. Asi půjde zpátky do kouta.
Ještě jednou Díky všem!!!

Zamčeno