Problém s instalací (PAE)

Dotazy k instalaci a případné problémy se spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
Ventero1
Vezír Mintu

Re: Problém s instalací (PAE)

#11 Příspěvek od Ventero1 » 21 lis 2018, 08:09

Presne. Picni tam 32bit Lubuntu 14.04.3 - dodrzet, ma to svuj duvod! A hned po bootu instalacniho media najed v nabidce na vyzkouseni, zmackni klavesu pro editaci radku (myslim F6 by to mohlo byt) a dopis na konec za mezeru "forcepae -- forcepae" Kdyz to pojede dobre, tak restartujes a udelas to same akorat s nabidkou instalace.

Sakra, kdyby jsi si dal do googlu jenom pitomy "linux na stary pc" treba a potom "forcepae", tak jsi to mel davno poreseny ...

https://help.ubuntu.com/community/PAE
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

redhawk
Guru Mintu

#12 Příspěvek od redhawk » 21 lis 2018, 11:54

oskarenko píše:
20 lis 2018, 21:10
Takže jsem chtěl vyzkoušet MX 17.1, ale opět ta hláška: "WARNING: PAE disabled. Use parameter "forcepae" to enable at your own risk! This Kernel requires the following features not present on the CPU:
pae
Unable to boot: please use a Kernel apropriate for your CPU. "
Jdu tedy do AntiXu (Antilinux :D )
Děkuji
mx ma aj nonpae verziu
Pravděpodobně kecám.
Hlúposť užívateľa je úmerná jeho právam.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

Livan

#13 Příspěvek od Livan » 21 lis 2018, 13:49

Napríklad non pae MX Linux - MX-17.1_386-nonpae_May-2018.iso sa dá stiahnuť tu http://mxrepo.com/snapshots/?C=M;O=D.

oskarenko

#14 Příspěvek od oskarenko » 21 lis 2018, 16:31

Díky moc,
vyzkouším ještě nonPae MX. Vím, že to pro vás je někdy frustrující (o to víc si pomoci vážím), ale jsem opravdu lama, Linuxem nepolíbená (to byl bod č.1. v mém prvním příspěvku). Hodím sem pak srovnání prvního ošahání AntiX a MX - bude to samozřejmě subjektivní, laické a dáno tím, jak se na to tváří můj retro NTB :-)
Děkuji

oskarenko

#15 Příspěvek od oskarenko » 21 lis 2018, 16:35

Jo, sorry a ještě 32bit Lubuntu 14.04.3.. taky zkusím, jsem na nemocenské, tak si pohraju..

oskarenko

#16 Příspěvek od oskarenko » 22 lis 2018, 19:04

Ahojte,
tak chci jen informovat, jak jsem slíbil. Vyzkoušel jsem výše zmíněné distra a MX Linux je vítěz. Jsem maximálně spokojen, příjemné prostředí, pomalu se učím a ošahávám. Jede to svižně s ohledem na můj retronotebook, až mě to udivuje. Dal jsem na rady "redhawk" a nainstaloval Chromium. Díky všem moc!
Tak mě to namlsalo, že jsem se rozhodl pokusit se oživit nejslabší notebook, který znám a který leží již pár let v koutě. Jedná se o:
Lenovo,Procesor- VIA Nano U2250 s frekvencí 1.60 GHz Počet jader / vláken- 1 / 0 Operační paměť RAM- 2 GB DDR2 Pevný disk- 80 GB
Zkoušel jsem nainstalovat stejný MX Linux - MX-17.1_386-nonpae_May-2018.iso, ale bohužel během instalace, která normálně probíhala a pak jen černá obrazovka a blikající mezerník, bez možnosti jakkoliv vstoupit. Zkoušel jsem ještě pae verzi, to nešlo vůbec a AntiX také ne. Asi půjde zpátky do kouta.
Ještě jednou Díky všem!!!

redhawk
Guru Mintu

#17 Příspěvek od redhawk » 22 lis 2018, 20:39

oskarenko píše:
22 lis 2018, 19:04
Ahojte,
tak chci jen informovat, jak jsem slíbil. Vyzkoušel jsem výše zmíněné distra a MX Linux je vítěz. Jsem maximálně spokojen, příjemné prostředí, pomalu se učím a ošahávám. Jede to svižně s ohledem na můj retronotebook, až mě to udivuje. Dal jsem na rady "redhawk" a nainstaloval Chromium. Díky všem moc!
Tak mě to namlsalo, že jsem se rozhodl pokusit se oživit nejslabší notebook, který znám a který leží již pár let v koutě. Jedná se o:
Lenovo,Procesor- VIA Nano U2250 s frekvencí 1.60 GHz Počet jader / vláken- 1 / 0 Operační paměť RAM- 2 GB DDR2 Pevný disk- 80 GB
Zkoušel jsem nainstalovat stejný MX Linux - MX-17.1_386-nonpae_May-2018.iso, ale bohužel během instalace, která normálně probíhala a pak jen černá obrazovka a blikající mezerník, bez možnosti jakkoliv vstoupit. Zkoušel jsem ještě pae verzi, to nešlo vůbec a AntiX také ne. Asi půjde zpátky do kouta.
Ještě jednou Díky všem!!!
vela zdaru s mx :-)
Pravděpodobně kecám.
Hlúposť užívateľa je úmerná jeho právam.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

Odpovědět