LM13 - moje inštalačné problémy na ASUS A6RP

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
kamowski

LM13 - moje inštalačné problémy na ASUS A6RP

#1 Příspěvek od kamowski »

notebook: ASUS A6RP
pamäť: 1,8 GiB
procesor: Intel® Celeron(R) M CPU 420 @ 1.60GHz
grafika: Gallium 0.4 on ATI RC410
typ OS: 32 bitový

Používal som LM10 LTS, bolo to fajn ale LM11 ma "chytila za srdce" :)
Prirovnal by som ju k wxp medzi win verziami. Vymakaná, stabilná, upraviteľná, užívateľsky príjemná.....
LM12 ma tak, ako aj mnohých iných, príliš nenadchla (asi som konzervatívnejší, než som si myslel).
Vrátil som sa k LM11.
Vyšlo LM13 a čo ma potešilo, bola to LTS verzia. Bol to však prepadák na plnej čiare :(
Teda na mojom notebooku.

Live dvd -> úvodná obrazovka -> a nič, tmavá obrazovka :cry:
Skúsil som núdzový režim -> ok, nabehlo to.
Inštalácia na hdd -> a bum :shock: :o
Tmavá obrazovka.
Skúšal som inštaláciu aj na iných notebookoch v rodine a problém tam nebol.
Niekoľko mesiacov som hľadal po fórach riešenie (min. znalosť en. je ťaživý nedostatok).
Boli tam hneď dva problémy - grafika (ati radeon) a wifi ( broadcom BCM4318) a riešenie bolo celkom jednoduché:

Live dvd -> po nabehnutí úvodnej obrazovky:
šípka dolu -> TAB -> e -> predposledný riadok prepísať :
ro quiet splash $vt_handoff
na:
ro quiet splash radeon.modeset=0 b43.blacklist=yes
(alebo: b43.blacklist=1)

Vyhodilo mi to síce nejaké hlášky typu blabla - neznámy argument (možno som tam niečo vynechal alebo pridal :D, nie som taký linuxguru ale obrazovka naskočila. :)

Pri prvom spustení z hdd som postup zopakoval -> aktualizoval systém a bol som novým užívateľom LM13 MATE :)

Chvíľu som sa vytešoval, že aký som šikovný :D, ale postupne som nachádzal drobné nedostatky (subjektívne) a akosi bol celý systém pomalý oproti LM11.
Ale už tu bol LM14 a tak som neváhal a otestoval aj ten (Cinnamon).
Ten mi najviac pripomína LM11, problémy pri ani po inštalácii žiadne a aj s rýchlosťou som spokojný.
LM13 MATE som si nechal na desktope, kde nebol tento problém, chcem tam mať LTS verziu.

P.S: tak nejak to riešili aj tu: http://community.linuxmint.com/tutorial/view/842
ja som riešenie našiel niekde inde a už neviem nájsť tú stránku
Naposledy upravil(a) kamowski dne 15 čer 2015, 07:52, celkem upraveno 3 x.

Zamčeno