Pomalý start PC - LM 19.1 Xfce

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
vlasta21
Příspěvky: 37
Registrován: 25 dub 2017, 11:47

Re: Pomalý start PC - LM 19.1 Xfce

#11 Příspěvek od vlasta21 »

Pomalejší start u staršího počítače mne nechává v klidu. V podstatě není rozdíl mezi 17.3 a Tessou s cinamonem. Tak to zapnu a do sta vteřin to běží na Aceru 7739G s Nvidií GT 520M 1Gb. Procesor 2.85 MHz dual. A dál o pomalosti mluvit nemohu. V texťáku to neuštvu, takový psavec nejsem. Ani v jiných aplikacích nejsem rychlejší v požadavcích. PC se většinu doby v klidu fláká. Jen ve speciálních aplikacích jsem se obával, ale běží mi poměrně hustý multitasking v radioamatérských aplikacích. Widle jsem odložil a PC s desítkami používám jen kvůli bancea kvůli aktualizacím. Jinak na to sedá prach. Nemyslel jsem si, že si tak dobře s Linuxem poradím i když jsem s ním pracoval, ale vždy jen jako pouhý uživatel toho co v té které distribuci bylo připraveno. Teprve s Tessou jsem se pustil do instalací radioamatérských programů, naučil se jak na vlastnická práva portů, přes které ovládám vysílače, Zjistil jak na depozitáře a bylo by možno pokračovat. Osobně jsem spokojený i s tím málem co umím, taky když už táhnu osmý křížek, považuji to za úspěch. Vážím si každého, kdo přispěl do fóra, nejen odpovědí ale i jen otázkou. I ty patří k motivaci. Možná jsem dost odbočil, ale myslím si, že raketový start počítače a jeho bleskové reakce se mohou někomu hodit. Můj případ to není. Přeji každému hodně radosti s Linuxem i když bude někdy i maličko pomalejší.
Když se učíte bruslit, také hned neskočíte trojitého Axela!

Pavel444
Příspěvky: 10
Registrován: 13 led 2019, 19:14

Re: Pomalý start PC - LM 19.1 Xfce

#12 Příspěvek od Pavel444 »

Děkuji všem za rady. Nakonec mi došla trpělivost a nainstaloval jsem si LM 18.3 Cinnamon. Start se zrychlil a systém běží cca v pohodě. Na LM 17.3 byl sice celkově svižnější, ale to se dá přežít. Na XFace mi nevyhovovalo několik věcí, plus jsem zvyklý na takové ty vychytávky, co dělají systém víc user friendly, typu postupného stmívání při přechodu na screensaver a celkově vzhledu. Každopádně díky téhle diskuzi jsem se dozvěděl, čím mohu PC ulevit, co vypnout apod aniž bych musel následně přeinstalovávat :D. a tedy celkově zase kupu pro mě nových věcí o LM, za což moc děkuji! :).

Zamčeno