Instalace LM na CPU Ryzen a Intel Coffee Lake [VYŘEŠENO] Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Instalace LM na CPU Ryzen a Intel Coffee Lake

#11 Příspěvek od Ventero1 »

Tak pro novejsi chipsety asi nebudou pro starsi Win. Tam by to asi bylo dost pracny a mozna by to u neceho ani neslo. To by bylo na dotaz na Microsoft forum, jak by to mohlo jit. Jeste mozna nejaky driverportaly, ale tam opatrne na viry atd.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Instalace LM na CPU Ryzen a Intel Coffee Lake

#12 Příspěvek od juhele2014 »

Zrovna napr. doporucovana deska z TS Bohemia Asus Prime Z370-P na CPU i5 nema s win7 zadny problem, viz https://www.asus.com/Motherboards/PRIME ... _Download/

tip na hw
https://www.tsbohemia.cz/intel-core-i5- ... 79399.html
https://www.tsbohemia.cz/asus-prime-z370-p_d279128.html

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Instalace LM na CPU Ryzen a Intel Coffee Lake

#13 Příspěvek od Ventero1 »

Tak to jsou Asus frajeři, že emitujou drivery na W7, přičemž na W8 se vykašlali, ale tam asi nejspíš budou kompatibilní ...
A taky by mě zajímaly drivery pro W7 na Ryzenový desky a jak je to schopný pracovat s Ryzeny samotnými, ale to je na jiné fórum. Je fakt, že už Win prakticky nepoužívám, ale kvůli pár občasným věcem si ho držím na dualbootu. Přes půl roku jsem v něm nebyl, tak možná dojdu k tomu, že ho nebudu potřebovat vůbec :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Re: Instalace LM na CPU Ryzen a Intel Coffee Lake

#14 Příspěvek od Adem »

Výsledek přestavby. Rozhodl jsem se pro Intel hlavně kvůli LM 18.3. Devatenáctku jsem vyzkoušel před půlrokem a nechci.
Vzal jsem i3-8100, ASUS H370M, RAM Kit 16 GB, ostatní zůstalo. Ale samozřejmě kvůli UEFI Secure Boot reinstalace registrovat stávající bootovací oddíly se nebudu učit. Win 7 jsem oželel, tahle deska neumí.
Žádné mazání klíčů a vypínání Secure Boot!
Win10 Home jsem z webu MS poprvé stáhnul jako ISO a instalační USB udělal s nějakou chybou (nenašlo ovladače disků). Podruhé jsem pro vytvoření USB použil nástroj Media Creation Tool a úspěch, instaloval jsem bez vložení product key. Finiš. Další konfigurace nebudu popisovat, ale na hotových Win 10 zafungovala aktivace pomocí product key mých Win 7 Basic Home.
Dál jsem šel postupem; nechat disk s Win 10 na datovém kabelu SATA P3 a přidat disk pro instalaci LM 18.3 na SATA P2 a instalovat. (Voba istalace: Něco jiného. Zrušil jsem na zvoleném dříve použitém disku oddíly a vytvořil tři nové, EFI, ext4, odkládací). Pak přidat disk pro instalaci dalšího LM 18.3 na SATA P1 a znovu obdobně instalovat. Pokaždé si instalace udělala nový záznam v UEFI Secure Boot. GRUB se spouští s parametry předchozích instalací. Kvůli funkci Ethernetu Intel jsem updatoval jádro LM na 4.15.
(Dva LM mám z důvodu hry Flight Gear /nízké detaily/, abych mohl jednu instalaci časem i zmršit a obnovit. Druhou mám na všechny ostatní činnosti.)

Důležité je začít s Win, protože jinak se záznamy předchozích instalací u ASUSu odeberou(?) z UEFI.

Všem, co mi poskytli rady, děkuji za podporu!
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

EdwardnoP
Příspěvky: 2
Registrován: 20 bře 2019, 02:36
Bydliště: Zimbabwe
Kontaktovat uživatele:

Instalace LM na CPU Ryzen a Intel Coffee Lake VYRESENO

#15 Příspěvek od EdwardnoP »

Mne jde prave o ten vyber napr. faifky a naslednou instalaci vyberu, v prikazove radce by to slo max. tak ze u kazdeho programu by se muselo kliknout na y/n a instalovat po jednom, ne?

Zamčeno