Nelze nainstalovat na starší PC procesor AMD2600+ [vyřešeno]

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
jarek163
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2012, 21:12
Bydliště: Rychnov n.Kn
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze nainstalovat na AMD

#21 Příspěvek od jarek163 »

Na live CD-DVD většiny (neříkám, že u všech) linuxových distribucí bývá heslo pro roota také root. Pokud se chceš vyhnout problémům s přehráváním flashových videí nainstaluj si prohlížeč Google Chrome, v němž je obsažen i nejnovější přehrávač pro flash videa. Při instalaci si program přidá do centra softwaru i vlastní repositáře, takže prohlížeč budeš mít průběžně aktualizovaný. Chrome v češtině stáhneš zde:
https://www.google.com/intl/cs/chrome/b ... ampaign=cs
HP EliteBook 8570w

daton
Příspěvky: 17
Registrován: 12 pro 2013, 18:16

Re: Nelze nainstalovat na AMD

#22 Příspěvek od daton »

Zdravím
Tak jsem zkoušel Google chrom, nainstaloval jsem ho - to šlo bez problémů, ale nejde mi spustit. Ikona je v nabídce ale aplikace nejde spustit. Zkusil jsem nainstalovat i beta verzi a ani ta mi nejde spustit. Netuším čím to je. Chromium jsem nainstaloval bez problémů ale tam youtube a streamová videa taky nejdou. Zkusil jsem nainstalovat z repozitáře knihovny co jsem si myslel že mají něco s flash videi a streamy ale stále nic. Chodí vám ten Google Chrom na Linux Mintu 16?

admin

Re: Nelze nainstalovat na AMD

#23 Příspěvek od admin »

Mně chodí od instalace naprosto v pořádku a v žádné verzi Mintu tomu nebylo jinak. V terminálu zadej příkaz google-chrome a napiš sem, co ti to vypíše.

daton
Příspěvky: 17
Registrován: 12 pro 2013, 18:16

Re: Nelze nainstalovat na AMD

#24 Příspěvek od daton »

Tak vypíše mi to tohle:

Kód: Vybrat vše

google-chrome
[1217/193354:ERROR:nacl_helper_linux.cc(236)] NaCl helper process running without a sandbox!
Most likely you need to configure your SUID sandbox correctly

admin

Re: Nelze nainstalovat na AMD

#25 Příspěvek od admin »

Odinstaluj celý balíček, vyčisti systém Janitorem (součást Ubuntu Tweak), znovu stáhni balíček google-chrome a znovu nainstaluj.

daton
Příspěvky: 17
Registrován: 12 pro 2013, 18:16

Re: Nelze nainstalovat na AMD

#26 Příspěvek od daton »

Zdravím
mám Ubuntu Tweak 0.8.6, je tam úklid ale Janitor jsem tam nenašel provedl jsem tedy uklid v cache co jsem tam našel. Prosím nemohl by jsi mi specifikovat lépe kde se ten program nachází?

admin

Re: Nelze nainstalovat na AMD

#27 Příspěvek od admin »

No to je on, jen pod názvem úklid :)

daton
Příspěvky: 17
Registrován: 12 pro 2013, 18:16

Re: Nelze nainstalovat na AMD

#28 Příspěvek od daton »

Tak popíši co jsem udělal, pomoci Spravce balíků jsem našel Gogle Chrome a odinstaloval. Vyčistil jsem cache a pak jsem to z Ubuntu Tweak nainstaloval (stabilní verzi) ale výsledek je opět toto:

Kód: Vybrat vše

[1217/202111:ERROR:nacl_helper_linux.cc(233)] NaCl helper process running without a sandbox!
Most likely you need to configure your SUID sandbox correctly
mám nainstalované i Chromium doufám že se neperou mezi sebou ale Chromium jede

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: Nelze nainstalovat na AMD

#29 Příspěvek od segfault »

Jaký je výstup?

Kód: Vybrat vše

ll /opt/google/chrome
PS: Proč se řeší chrome v instalaci AMD?
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

daton
Příspěvky: 17
Registrován: 12 pro 2013, 18:16

Re: Nelze nainstalovat na AMD

#30 Příspěvek od daton »

Dobrý den
Tento problém se řešil proto, že se nedosáhlo komplexnosti dokončení celé instalace, ale chápu že by to asi chtělo nové vlákno. Nicméně Google stále nechodí - bohužel. Nemůže to mít souvislost s hardwarem? I když samotná instalace běží možná ne všechny moduly si s AMD a ATI rozumí.

Zamčeno