Paralelní boot

Dotazy k instalaci a případné problémy se spouštěním systému Linux Mint
Odpovědět
Zpráva
Autor
truefriendcz

Paralelní boot

#1 Příspěvek od truefriendcz » 11 čer 2019, 19:21

Zdravím chci se zeptat zda jste již slyšeli nebo sami používáte takzvaný Paralelní boot a jaký na to máte názor - klady / zápory.
Paralelní bootování je startování systému při kterém se některé služby startují paralelně (najednou) a ne za sebou a urychluje to start systému. Ve výchozím nastavení to startuje po třech službách najednou.

Případně pokud to používáte tak jakou vhodnou konfiguraci byste doporučili?

redhawk
Guru Mintu

Re: Paralelní boot

#2 Příspěvek od redhawk » 11 čer 2019, 20:07

truefriendcz píše:
11 čer 2019, 19:21
Zdravím chci se zeptat zda jste již slyšeli nebo sami používáte takzvaný Paralelní boot a jaký na to máte názor - klady / zápory.
Paralelní bootování je startování systému při kterém se některé služby startují paralelně (najednou) a ne za sebou a urychluje to start systému. Ve výchozím nastavení to startuje po třech službách najednou.

Případně pokud to používáte tak jakou vhodnou konfiguraci byste doporučili?
nevidim v tom ziadnu vyhodu.
pri ssd start je rychly. dalsia vec co zrychli system je vyhnut sa zmatenemu poeteringovi, systemd.
Pravděpodobně kecám.
Hlúposť užívateľa je úmerná jeho právam.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

West

#3 Příspěvek od West » 11 čer 2019, 23:19

To záleží na tom, či dávaš prednosť čo najrýchlejšiemu bootovaniu, alebo ti stačí keď to bude trvať o 10 sekúnd viac. Na počítače Atari ST to ešte nemá ani zďaleka, tie bootovali do Windowsu za 3 sekundy od zapnutia vypínača.

redhawk
Guru Mintu

#4 Příspěvek od redhawk » 12 čer 2019, 14:08

West píše:
11 čer 2019, 23:19
To záleží na tom, či dávaš prednosť čo najrýchlejšiemu bootovaniu, alebo ti stačí keď to bude trvať o 10 sekúnd viac. Na počítače Atari ST to ešte nemá ani zďaleka, tie bootovali do Windowsu za 3 sekundy od zapnutia vypínača.
tak moj boot do 18s po starte ntb / 23s po starte desktopu (grub2) ma netrapia.
ja som bol SInclairista atari som videl 800XE u susedov. my ostatni 4 sme v baraku mali sinclair :-) tam to zabijal skor load z kazetaku :D (Elta a sencor, neskor BT100)
Pravděpodobně kecám.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

menom
Guru Mintu

#5 Příspěvek od menom » 13 čer 2019, 00:26

.

Hee mikropocitace , ja nemozem zabudnut na tie zvuky, ked sa z kazetaku nahraval program alebo hra ------

Úhúúúú cvak.

Cvak a matrix nikde len 8 bitove sracky skladacky

:lol:

West

#6 Příspěvek od West » 13 čer 2019, 06:17

Atari ST mal 32 bitový procesor Motorola taktovaný na 8 MHz(!). S privretím jedného očka by sa to dalo hádam porovnať s inteláckym 386SX. Operačný systém + Windows bol v ROM-ke, nemusel sa nahrávať ani z diskety ako to bolo napríklad u Commodore Amiga počítačov. Mal som Atari ST 1040 STFM verziu s 1 MB RAM. Bol som pre neho až v Mníchove tesne pred revolúciou. Hneď ako som ho dotiahol, tam mi za neho ponúkali na výmenu Škodu 120 .

redhawk
Guru Mintu

#7 Příspěvek od redhawk » 13 čer 2019, 07:40

West píše:
13 čer 2019, 06:17
Atari ST mal 32 bitový procesor Motorola taktovaný na 8 MHz(!). S privretím jedného očka by sa to dalo hádam porovnať s inteláckym 386SX. Operačný systém + Windows bol v ROM-ke, nemusel sa nahrávať ani z diskety ako to bolo napríklad u Commodore Amiga počítačov. Mal som Atari ST 1040 STFM verziu s 1 MB RAM. Bol som pre neho až v Mníchove tesne pred revolúciou. Hneď ako som ho dotiahol, tam mi za neho ponúkali na výmenu Škodu 120 .
tak 1040 uz boli relativne nove. a v tej dobe konkuroval ibm a hp.
ja dodnes lutujem ze som dal prec ZX81 s dobastlenou pamatou v mydlovej krabicke. mal som k nemu tv pluto a silelis (myslim ze 405 ale nie som si isty) neskor k z zx 128 a didaktik gama uz bol tv merkur.
a z toho som siel rovno do IBM PS/2 mod. 30 (286) ten som dostal v 1988 od stryka v Mnichove. ten mal uz modernu 720 kb 3,5" floppynu. a obrovsky disk 20MB a 2MB ram, jedine som nemal coprocesor.
Pravděpodobně kecám.

redhawk
Guru Mintu

#8 Příspěvek od redhawk » 13 čer 2019, 07:43

menom píše:
13 čer 2019, 00:26
.

Hee mikropocitace , ja nemozem zabudnut na tie zvuky, ked sa z kazetaku nahraval program alebo hra ------

Úhúúúú cvak.

Cvak a matrix nikde len 8 bitove sracky skladacky

:lol:
a to ked mi astroprogram padol po 15minutach nahravania :-) a ploter (tlaciaren) z merkuru.
a teraz aj najslabsie raspi je radovo vykonnejsie nez tie pocitace.
Pravděpodobně kecám.

truefriendcz

#9 Příspěvek od truefriendcz » 21 čer 2019, 18:31

Atari mělo paralelní boot?

Ventero1
Vezír Mintu

#10 Příspěvek od Ventero1 » 23 čer 2019, 11:55

Ne, ale tenkrat jeste programatori uvazovali ekonomicky, ekologicky, ergonomicky a doladovali a dokonavali veci do max. To tem dnesnim nekdo vymazal z mozku ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Odpovědět