Jaký prodejce pro Dell Inspiration 2v1s linuxem

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
misakel
Příspěvky: 25
Registrován: 03 čer 2014, 13:33

Jaký prodejce pro Dell Inspiration 2v1s linuxem

#1 Příspěvek od misakel »

Ahoj všem,
prosím o radu/zkušenosti a doporučení vhodného prodejce NTB. Po přečtení spousty stránek jsem dospěl k názoru, že u nás v ČR bude asi nejlepší vzít něco od značky Dell. Vybral jsem si toto https://www.dell.com/cz/p/inspiron-13-5 ... ?ref=PD_OC ,ale bohužel opět podpora linuxu u prodejců je na ... Chtěl bych na tom mít ideálně LM 19 (XFCE), používám již pár let. Nicméně potřebuji, aby to podporovalo dotykovou obrazovku a ideálně pak pero Dell.
Požadavky: Procesor Intelcore i 5, min 4 jádro, disk SSD min 256GB (více bude lépe), dotyková obrazovka a hlavně výdrž baterie.
Mám to do práce na stavbu, kde celý den chodím po stavbě a většinou zapisji a upravuji pdf se schématy. A kdyby někdo znal soft ,který dokáže přečíst soubory dwg a to bez chyb (špatně zobrazené znaky asi CZ atd) tak bych byl štastný. Všechny elektroplány jsou dělané v AutoCadu ve formátu dwg a fungující řešení přímo v linuxu(ale i win programy přes wine či virtualbox) jsem nenašel.
Díky všem za doporučení, rady atd.
P.S Somuzřejmě mi jde o záruku, když to koupim s win a budu tam dávat LM. Cenově bych se chtěl udržet do 20 max 25000Kč.

misakel
Příspěvky: 25
Registrován: 03 čer 2014, 13:33

Re: Jaký prodejce pro Dell Inspiration 2v1s linuxem

#2 Příspěvek od misakel »

Ahoj, dík za rady. Jenže asi neumím hledat, ale nikde nemůžu najít výrobce, co třeba ten acer spin 5 pro steel gray ubuntu 18 prodával. Všude jen win 10. Jinak vypadá dle mých představ. Znáš firmu, co toprodává i s ubuntu u nás?? Co se týče .dwg souborů, tak libreCad zahlásí experimentální cosi a pak nic neotevře (mám LibreCad aktualizovaný). FreeCad chcepřevodník tiegha (teď tuším ODA), ale ten to převede se špatným vykreslením. BricsCAD vyzkouším,pokud je i pro 32bit systém. Každopádně díky za pomoc

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Jaký prodejce pro Dell Inspiration 2v1s linuxem

#3 Příspěvek od juhele2014 »

Osobně mám (máme) zkušenosti s těmito kšefty: https://www.mp.cz/nejoblibenejsi-S?text=dell + https://www.levnapc.cz/ Ceny přijatelné, záruka. Nevím, co víc dodat. Ale do Alzy bych nešel ... (kvůli příp. reklamaci).

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Jaký prodejce pro Dell Inspiration 2v1s linuxem

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Opravdu se vyplaci kupovat repasy kvalitnich stroju, ale misakel chce 2v1 popr. konvertibil, jestli jsem to dobre pochopil. A to asi tezko sezene v repasu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Jaký prodejce pro Dell Inspiration 2v1s linuxem

#5 Příspěvek od alojz »

AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

misakel
Příspěvky: 25
Registrován: 03 čer 2014, 13:33

Re: Jaký prodejce pro Dell Inspiration 2v1s linuxem

#6 Příspěvek od misakel »

Díky všem za nabídky a rady.

Zamčeno