Linux Mint 19.3 TRICIA

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Linux Mint 19.3 TRICIA

#41 Příspěvek od alojz »

....zelenooo- :shock: :shock: :shock:
Naposledy upravil(a) alojz dne 05 úno 2020, 15:48, celkem upraveno 1 x.
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Linux Mint 19.3 TRICIA

#42 Příspěvek od alojz »

... :ugeek: :ugeek: :ugeek:
Naposledy upravil(a) alojz dne 05 úno 2020, 15:49, celkem upraveno 2 x.
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Linux Mint 19.3 TRICIA

#43 Příspěvek od Ventero1 »

Alojz - to neni zelenova reakce - to je citace podpisu Horsta ...
Zeleno - neres to - kazdy ma pravo byt kym chce, at uz mas pravdu nebo se mylis. Pokud se nejedna o zlocince, neni treba po tom patrat ...
Horst - myslel jsem, ze v linuxu uznavame svobodny kod a nesouhlasime s tim, ze by nejaky SW byl oznacen tak, ze by ze sve podstaty mohl vlastne byt "kraden" :D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Linux Mint 19.3 TRICIA

#44 Příspěvek od alojz »

...trochu nestastne som to opravil...oprav aj ty...mininedorozumenie...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Linux Mint 19.3 TRICIA

#45 Příspěvek od juhele2014 »

:lol:
Teda, pánové, já se bavim. Jak jsem si četl forum na obědě, automaticky mě naskočila jedna hláška z Palp fikšn. Není to tedy „Všim sis před mym domem cedule s nápisem sklad mrtvejch negrů?“, to ne, ale pro tuhle debatu přesně pásne "Když se ta vaše banda gengstrů sejde, jste horší než baby na trhu ... " :lol:

math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

Re: Linux Mint 19.3 TRICIA

#46 Příspěvek od math29 »

K pôvodnej téme. Keďže som zvyknutý na prostredie MATE tak som skúsil 19.3 MATE. Po inštalácii a aktualizáciach sa vyskytol problém s prehrávačmi. Môj starší názor že je Rhythmbox otras som nezmenil ale skúsil som ho. Aj prehrával. Po vypnutí nastal problém. Spustil sa aj po kliknutí na ikonu Počítač. Jednoducho som sa nevedel dostať do počítača lebo si zmyslel že keď on chce prehrávať hudbu tak ja sa nemám čo hrabať po diskoch. PC som vypol a zapol a problém nezmizol. Žeby zlá inštalácia? Takže nová a skúsil som VLC. Ten istý problém. Zase nová inštalácia a doinštalovaný Amarok ten istý problém. Takže Tricia MATE letela na smetisko mojich dejín.
Zaujímavé je že 19.3 Xfce tento problém nepozná a funguje v pohode. Je to jediný Mint ktorý som si nechal. Ostatné mám momentálne MX Linux, Ubuntu MATE a Greenie a všetko v pohode.
Nejde ani tak o mňa, ale hlavne o tie spomínané problémy, keď sa toto stane začiatočníkovi pri prvej inštalácii nejakého Linuxu hodí ho do koša a dovi dopo Linux.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Linux Mint 19.3 TRICIA

#47 Příspěvek od labeent »

math29 píše: 16 úno 2020, 08:13 K pôvodnej téme. Keďže som zvyknutý na prostredie MATE tak som skúsil 19.3 MATE. Po inštalácii a aktualizáciach sa vyskytol problém s prehrávačmi. Môj starší názor že je Rhythmbox otras som nezmenil ale skúsil som ho. Aj prehrával. Po vypnutí nastal problém. Spustil sa aj po kliknutí na ikonu Počítač. Jednoducho som sa nevedel dostať do počítača lebo si zmyslel že keď on chce prehrávať hudbu tak ja sa nemám čo hrabať po diskoch. PC som vypol a zapol a problém nezmizol. Žeby zlá inštalácia? Takže nová a skúsil som VLC. Ten istý problém. Zase nová inštalácia a doinštalovaný Amarok ten istý problém. Takže Tricia MATE letela na smetisko mojich dejín.
Zaujímavé je že 19.3 Xfce tento problém nepozná a funguje v pohode. Je to jediný Mint ktorý som si nechal. Ostatné mám momentálne MX Linux, Ubuntu MATE a Greenie a všetko v pohode.
Nejde ani tak o mňa, ale hlavne o tie spomínané problémy, keď sa toto stane začiatočníkovi pri prvej inštalácii nejakého Linuxu hodí ho do koša a dovi dopo Linux.
Ale to není samozřejmě běžné chování. Já tedy Rh..b..x vůbec nepoužívám, ale tohle mi to nikdy ani v Mate nedělalo. Možná se mohlo něco někde špatně zaškrtnout, podíval bych se na předvolené aplikace.
Je jasné, že by to nováčka odradilo, ale tohle není chyba 19.3 jako takové. Vzhledem k tomu, že jsi měl problém jen v Mate, nemohl být špatný instalační disk? Měl jsi ověřené iso?
Obrázek

math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

Re: Linux Mint 19.3 TRICIA

#48 Příspěvek od math29 »

Stiahol som originál Mint z ich stránky a po vypálení dávam ešte DVD overiť.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Linux Mint 19.3 TRICIA

#49 Příspěvek od juhele2014 »

Hmm, nic. Spustil jsem LM 19.3 mate, ze synapticu instaloval VLC 3.0.1 , zapnul, prehral video, vypnul, kliknul na pocitac - a nic se nestalo. Chova se to normalne. Rhythmbox taky, zadny problem. Ovsem neprobehli aktualizace.

math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

Re: Linux Mint 19.3 TRICIA

#50 Příspěvek od math29 »

Keď s tým nikto nemá podobné skúsenosti relevantné výsledky by som dosiahol keby som to vypálil na DVD nanovo a potom nainštaloval aktualizoval a znovu vyskúšal. Je však február '20 tak sa mi s tým už neoplatí hrať. Zatiaľ nechám Xfce plus prekvapil ma MX. Bežný užívateľ PC má v MX na začiatok všetko čo potrebuje. Ale to tu nepatrí.. Teraz už radšej počkám na nový Mint MATE.

Zamčeno