Linux Mint 19.3 TRICIA

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Linux Mint 19.3 TRICIA

#11 Příspěvek od juhele2014 »

Hmm, TVL regulérní magoři ... To je fofr. Celkem slušný video je todle https://www.youtube.com/watch?v=OSMCfPASImQ 8-)

Uživatelský avatar
SuperUser
Příspěvky: 152
Registrován: 26 zář 2015, 20:26

Re: Linux Mint 19.3 TRICIA

#12 Příspěvek od SuperUser »


Uživatelský avatar
SuperUser
Příspěvky: 152
Registrován: 26 zář 2015, 20:26

Re: Linux Mint 19.3 TRICIA

#13 Příspěvek od SuperUser »


juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Linux Mint 19.3 TRICIA

#14 Příspěvek od juhele2014 »

Včera jsem zkoušel program GQRX, viz http://gqrx.dk/ , fungovalo to bez problémů, instalace dle pokynů na této stránce
http://gqrx.dk/download/install-ubuntu

Kód: Vybrat vše

sudo add-apt-repository -y ppa:bladerf/bladerf
sudo add-apt-repository -y ppa:myriadrf/drivers
sudo add-apt-repository -y ppa:myriadrf/gnuradio
sudo add-apt-repository -y ppa:gqrx/gqrx-sdr
sudo apt-get update
sudo apt-get install gqrx-sdr
Akorát při prvním spuštění pozor na identifikaci v konfiguračním okně, hned první volba Device. Já tam mám Realtek RTL2838UHIDIR SN: 00000001, a Input rate např. 960000 (kmitočet vzorkování, dle výkonu CPU). Jak se bude vypínat dvbt, tyto televizní flešky ztratí svojí primární funkci dekodovat obraz a zvuk, a předpokládám, že budou k mání "za hubičku".
rtl2838.jpg
Takže je bude možno využít pro SDR aplikace, více se dozvíte tady v tomto vlákně viewtopic.php?t=2169
------------
edit
Při prvním spuštění v LM 19.3 xfce se fleška identifikuje správně, ale program se nespustí, viz výpis z terminálu:

Kód: Vybrat vše

Loading configuration from: "/home/mint/.config/gqrx/default.conf"
Configuration file: "/home/mint/.config/gqrx/default.conf"
gr-osmosdr v0.1.x-xxx-xunknown (0.1.5git) gnuradio 3.7.11
built-in source types: file osmosdr fcd rtl rtl_tcp uhd plutosdr miri hackrf bladerf rfspace airspy airspyhf soapy redpitaya freesrp 
Using device #0 Generic RTL2832U OEM
usb_open error -3
Please fix the device permissions, e.g. by installing the udev rules file rtl-sdr.rules
terminate called after throwing an instance of 'std::runtime_error'
  what():  Failed to open rtlsdr device.
Aborted (core dumped)
Čip RTL2832U je identifikován, nastaven, a nic ... Takže je potřeba flešku vyndat a zandat do USB, nastavit RTL 2838, pak už se program rozjede.

kamowski

Re: Linux Mint 19.3 TRICIA

#15 Příspěvek od kamowski »

v live verzii som si odskúšal niektoré veci, o ktoré by som nerád prišiel:
applet Meniny viewtopic.php?f=33&t=3818&p=34461&hilit=meniny#p34461
a firetray v thunderbirde viewtopic.php?f=25&t=4929&p=34463#p34463 ;)

kamowski

Re: Linux Mint 19.3 TRICIA

#16 Příspěvek od kamowski »

takže, dnes som to nainštaloval na môj staručký, kedysi od ruky získaný desktop Linux MInt 19.3 XFCE
inxi.txt
(1.85 KiB) Staženo 128 x
po dlhom čase som urobil čistú inštaláciu, venoval som sa tomu celý deň, niektoré veci šli rýchlo, niektoré zabrali citeľne viac času ale už som sa na to chystal niekoľko mesiacov, urobiť si v tom poriadok :)
- už v live režime to bolo podľa očakávania rýchle a na ostro je rýchlosť tiež dobrá - ok
- inštalácia sw vďaka "Zálohovaciemu nástroju" (v zákl. výbave v Menu) a Aptiku (doinštalovaný) prebehla rýchlo a bezbolestne - ok
- ďalší sw, potrebný pre "Vlastné akcie" v Thunare som doinštaloval zo zoznamu, ktorý mám pre tento účel
- FF prihlásenie do účtu a sync - ok
- nastavenie diskov a xdg-záložiek - ok
- Thunderbird 60 som chtiac nechtiac oželel, prešiel na nový TB 68 a miesto doplnku FireTray som nainštaloval z repozitára Birthday - zvyknem si
TB 68 z nejakého dôvodu nebol spokojný s default profilom, ktorý som len (ako vždy) nakopíroval do domovského priečinka a vytvoril nový profil, tu som zabil čas s nastavením niekoľkých (dosť) účtov a kalendárov, s tým súvisí synchronizácia/zdieľanie cez yandex disk
- Tomboy som bol tiež nútený zameniť za Gnote, klávesové skratky fungujú, poznámky sú kompatibilné, presunul som ich do gnote - zvyknem si
- do panela som pridal applet "Meniny", to išlo v pohode - ok
- Viber bol taký správny retardér, na nižších verziách som ho ešte dokázal naočkovať do systému ale tu už nie, nakoniec som to dal cez snap
- klávesové skratky, pridanie MOC a xScreenshotu do menu, nastavenie obrázkov do šetriča GLslideshow v Screensaver , a niekoľko ďalších drobností ... - ok
- od verzie 6 v LibreOffice nie je téma Galaxy podporovaná ako .oxt ale dá sa pridať inak
- wine a MRP Fakturácia - ok
- tlačiareň HP LaserJet 1100 a multi Canon pixma mx 340, jednoduché skenovanie - ok
- eID a WebSigner, eDane - ok
zatiaľ je to dobré, iste to bude mať zopár chybičiek ako všetko, čo vytvoril človek, ale my si poradíme :)
---
takmer o všetkom sa tu už niekedy niekde písalo :)

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux Mint 19.3 TRICIA

#17 Příspěvek od stani »

Moje postřehy s čerstvě používaného MInt Mate 19.3:

- při instalaci to nezažádalo zadání hesla k root, takže ho prostě nemám... Zkoušel jsem dle tohoto návodu, ale heslo nejde do do teminálu vůbec zadat mačkám klávesy, ale nic se neděje..

- dělal jsem printscreeny, ale už asi po třetím použití se dle přednastavení v okně - Uložit na Plochu, nic nestalo, prinscren zmizel "neznámo kam"... Musel jsem zvolit jinou složku (Dokumenty) - tam se to ukládalo normálně

- nyní podobná situace s otevřenými okny: měly by se zobrazovat dole na Panelu, nyní tam je prázdno, respektive nejsou vidět. Když ale nainstaluji do Panelu dvě věci co se týkají oken (teď nemám Mint po ruce, takže hned neřeknu jejich název), tak se tam buď po jednou ikonkou objeví v rozbalovacím menu, nebo u toho druhého jako tečky. Já bych ale uvítal, aby to bylo jako ve Windows - aby se všechna otevřená okna zobrazovala dole na panelu a zůstala tam dokud ty okna nezavřu

- nepřišel jsem na to, jak boční posuvníky (kdekoli) byly širší a ikonky v oknech k minimalizaci, maximalizaci a zavření, byly větší
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

kamowski

Re: Linux Mint 19.3 TRICIA

#18 Příspěvek od kamowski »

@stani
toto určite nie je bežné, normálne, naopak, niekde je veľká zrada
než začneš riešiť jednotlivé chyby, radšej to preinštaluj
pri inštalácii musíš zadať heslo správcu, je totožné s heslom prvého/hlavného/jediného užívateľa, ten má práva správcu, ďalší užívatelia nemajú také práva
ak pri inštalácii nepýta heslo, niečo je veľmi zle
odkiaľ si stiahol inštalačku (iso)? overil si si md5, sha ?
stiahni si to ešte raz, urob live medium a nainštaluj znova
ak nemáš pc na drevené uhlie, budeš spokojný
sleduješ toto fórum, koľko je tu sťažností na lm19,3? povedal by som, že minimum, riešia sa iné "problémy" ;)

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux Mint 19.3 TRICIA

#19 Příspěvek od stani »

K tomu heslu root: nejsem první komu se to stalo, viz ten odkaz.
Jinak ano, zkoušel jsem celkem tři různé distribuce, dvě měly md5sum k dispozici přímo na webu, jen Mint to má kdoví kde. A když jsem na nějakém mirroru na něj narazil, absolutně se neshodoval. Proč ho Mint nemá také přímo zde na stránce?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

kamowski

Re: Linux Mint 19.3 TRICIA

#20 Příspěvek od kamowski »

na stránke https://www.linux-mint-czech.cz/ke-stazeni/
je text:
Návod na ověření staženého obrazu a instalaci najdete v uživatelské příručce.
aj s odkazom

Zamčeno