Dual boot Linux Mint 16 a Android 4.2.2

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
SirAnthony
Příspěvky: 85
Registrován: 01 bře 2014, 08:47

Dual boot Linux Mint 16 a Android 4.2.2

#1 Příspěvek od SirAnthony »

Dobrý den,

mám velkou prosbu. Ohledně Linuxu jsem totální nováček. :-) Mám Acer One D255 a jedu na něm Linux Mint 16 a rád bych ale jel dual boot s Androidem. Disk jsem rozdělil podle návodu na Wiki, Na jednom disku mám nainstalovaný Linux a na druhém Android. Bohužel nevím jak zprovoznit dual boot. První jsem instaloval Mint a po té Android, ale startuje stejně ihned automaticky Mint. Budu rád za jakoukoliv radu. Předem moc děkuji.

admin

Re: Dual boot Linux Mint 16 a Android 4.2.2

#2 Příspěvek od admin »

ahoj,
jen se zeptám, zobrazuje se Ti při bootování zavaděč Grub? A kam jsi ho instaloval při instalaci OS?

SirAnthony
Příspěvky: 85
Registrován: 01 bře 2014, 08:47

Re: Dual boot Linux Mint 16 a Android 4.2.2

#3 Příspěvek od SirAnthony »

Gruber, jestli to dobře chápu co to je(výběr bootovani), tak se mi ani nezobrazí, vlastně z BIOSu mi naskočí už jen logo mintu. Instaloval jsem to podle toho návodu. Ale je také Praha ze při instalaci androidu se to právo na grub a to jsem jen odsouhlasila. Takže vlastně nevím kam se instaloval. :-(
Ale není problém abych to celé přeinstaloval znovu. Zatím tam vlastně již nemám.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Dual boot Linux Mint 16 a Android 4.2.2

#4 Příspěvek od ulo »

Zkusil bych GRUB přeinstalovat podle jednoho z kroků v následujícím návodu na naší Wiki: http://wiki.linux-mint-czech.cz/doku.ph ... alace_grub
Zejména ta "klikací" metoda (Boot Repair) je jednoduchá ;-)
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

SirAnthony
Příspěvky: 85
Registrován: 01 bře 2014, 08:47

Re: Dual boot Linux Mint 16 a Android 4.2.2

#5 Příspěvek od SirAnthony »

Ok. Jak budu doma, tak to zkusím. Diky moc. :-)

SirAnthony
Příspěvky: 85
Registrován: 01 bře 2014, 08:47

Re: Dual boot Linux Mint 16 a Android 4.2.2

#6 Příspěvek od SirAnthony »

Tak jsem to vyzkoušel a jede to. Na začátku mi naběhne tabulka s Grub, ale jaksi, Android tam není. :-(
V tom programu Oprava zavaděče, jsem rozklikl pokročilé volny, ale ani v nich jsem ni nenašel.
edit:
Zkusil jsem nainstalovat na druhý disk(přeinstalovat) opět Android. Nainstaloval se znovu Grub, a po restartu naběhla znovu tabulka, ale bohužel jen s Androidem. Přeinstaloval jsem tedy Grub z Mintu a opět je v tabulce jen Mint.

admin

Re: Dual boot Linux Mint 16 a Android 4.2.2

#7 Příspěvek od admin »

No protože Grub stále instaluješ na ten samý disk. Musíš ho nainstalovat na ten, který jako první bootuje (najdeš to v BIOSu).

SirAnthony
Příspěvky: 85
Registrován: 01 bře 2014, 08:47

Re: Dual boot Linux Mint 16 a Android 4.2.2

#8 Příspěvek od SirAnthony »

No mám tam jeden disk a ten je rozdělený. Když se podívám na disk rozdělení, tak první oddíl je /dev/sda1 ext2 , tam mám android, druhý oddíl je /dev/sda3 Ext4 a na něm mám Mint a pak je tam ještě /dev/sda2 rozšiřující oddíl a /dev/sda5 a to je linuxový odkládací oddíl.
Ale přiznám se že nevím jak tedy ten Grub nainstalovat abych měl tedy na výběr, případně jako hlavní aby byl Mint.

admin

Re: Dual boot Linux Mint 16 a Android 4.2.2

#9 Příspěvek od admin »

Neinstaluj ho na oddíly, ale na disk, v tomto případě sda.

SirAnthony
Příspěvky: 85
Registrován: 01 bře 2014, 08:47

Re: Dual boot Linux Mint 16 a Android 4.2.2

#10 Příspěvek od SirAnthony »

Na sda? Ale já v tom rozdělení disku nevidím jen sda a popravdě se přiznám že nevím ani jak ho instalovat na konkrétní místo.... Nebo to dělám v tom programu Oprava zavaděče?
Edit:
Tak jsem to v tom programu našel a zkouším to.
Zadal jsem aby se nainstaloval na samotné sda a stejně mám v tabulce na začátku jen MINT a memory test. :-(

Zamčeno