Instalace vedle Windows na Lenovo IdeaPad C340

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
cucumis-melo
Příspěvky: 26
Registrován: 15 lis 2017, 21:23

Re: Instalace vedle Windows na Lenovo IdeaPad C340

#11 Příspěvek od cucumis-melo »

Ventero1 píše: 28 pro 2019, 10:23 Ten screenshot s posledni hlaskou je necitelny - co tam presne je napsano?
ubi-partman failed with exit code 10: Further information may be found in /var/log/syslog. Do you want to try running this step again before continuing? If you do not, your installation may fail entirely or may be broken.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Instalace vedle Windows na Lenovo IdeaPad C340

#12 Příspěvek od Ventero1 »

Hmm - to mi nic nereklo.
Kazdopadne zkusil bych se vydat touto cestou:
Znovu stahnout iso a to radne zkontrolovat (hash).
Flashku pripravit v Rufus a to nejprve variantou pro mbr - efi + csm. Nepujde-li zkusit variantu s gpt.
Pri instalaci zvolit "neco jineho" , hezky si pripravit oddily a urcit zavadec do efi oddilu.
Selze-li vse, tak vypalit dvd a zkusit z mechaniky - jestli je k dispozici. Da se pouzit i externi usb mechanika.
Popr. jeste zde v sekci pro tipy a triky je navod na rucni pripravu multiboot grub2 flash.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Instalace vedle Windows na Lenovo IdeaPad C340

#13 Příspěvek od juhele2014 »

Nevypadá to, že to bude jednoduchá instalace, viz

https://1url.cz/Gzts3

(doporučuje se i aktualizace biosu)

cucumis-melo
Příspěvky: 26
Registrován: 15 lis 2017, 21:23

Re: Instalace vedle Windows na Lenovo IdeaPad C340

#14 Příspěvek od cucumis-melo »

juhele2014 píše: 28 pro 2019, 15:03(doporučuje se i aktualizace biosu)
Díky za tip. Zrovna jsem četl něco podobného: http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/435158 Ale podle toho se zdá, že pro Linux je potřeba jiný BIOS než pro WIndows. Existuje nějaký BIOS, pod kterým by fungovaly Linux i Windows? Samozřejmě mi nevadí několikrát denně přepínat Legacy a UEFI podle toho, do kterého systému chci zrovna nabootovat, ale vadilo by mi několikrát denně přeinstalovávat celý BIOS.

Zamčeno