Velice pomalá reakce systému na akci

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
blitzik
Příspěvky: 3
Registrován: 04 dub 2014, 21:52

Velice pomalá reakce systému na akci

#1 Příspěvek od blitzik »

Zdravím, včera jsem poprvé nainstaloval Linux Mint. Jeto moje první Linuxová distribuce a netuším, jestli je to tak dělané schválně a nebo je něco v nepořádku :D. Když se chci dostat třeba do systémového nastavení, tak na mě vyběhne tabulka, která po mě chce heslo. Potuď vše OK. Problém však nastává ve chvíli, kdy kliknu na to systémové nastavení. U myšky se objeví takový to kolečko znázorňující práci a systém vytuhne na dobrých 15 - 20 sekund. Není to ale takový to totální vytuhnutí. Na pozadí mi hraje normálně hudba, myškou můžu hýbat, ale na nic si nekliknu. Respektivě kliknu, ale nic to neudělá, všechno se otevře až potom, co se ta tabulka s heslem uráčí objevit a já to heslo zadám :lol: .

CPU: i5-2500k
Grafická karta: Radeon HD7950
RAM: 8GB 1600MHz
HDD: Samsung spinpoint f1 1TB 7200ot.

Systém jinak jede krásně svižně, jen tohle je takový dost naprd. Proto bych vás rád požádal o radu, jak se toho zbavit. Mnohokrát děkuji za váš čas.

admin

Re: Velice pomalá reakce systému na akci

#2 Příspěvek od admin »

Ahoj,
ještě nám sděl, jaký LM a s jakým pracovním prostředím sis nainstaloval. Hardwarově máš systém silný dost, dělat by to rozhodně nemělo. Já mám systém slabší a nikdy jsem se s něčím podobným nesetkal. Vypadá to, že Ti běží příliš mnoho procesů najednou a jakoby nestíhala paměť nebo procesor (což mi v této hw konfiguraci přijde divné). Zkus to jenom s Nastavením systému, bez spuštěných ostatních aplikací a napiš výsledek.

blitzik
Příspěvky: 3
Registrován: 04 dub 2014, 21:52

Re: Velice pomalá reakce systému na akci

#3 Příspěvek od blitzik »

Ahoj, všechno jsem to zkoušel pár minut po zapnutí počítače, takže tam moc procesů neběželo. Vytížení CPU mám takhle v klidu mezi 1 - 3% na každé jádro. Spuštěný mám pouze prohlížeč Google Chrome. Využitá paměť je kolem 1GB, takže v tom bych problém neviděl.

Jinak mám konkrétně "Linux Mint 16 Petra, Cinnamon 64-bit". Verze Cinnamonu je 2.0.14. Linuxové jádro 3.11.0-12-generic.

Vedle Linuxu mám také nainstalovány Windows 7. Každý systém je nainstalován na jiném oddílu disku(Pro linux mám vyhrazeno 200GB).

To je asi tak vše, co mě napadlo zatím. Kdyby bylo potřeba vědět ještě něco, tak informace dodám. Mnohokrát děkuji za Váš čas. :-)

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Velice pomalá reakce systému na akci

#4 Příspěvek od Allconius »

Ahoj, a co myslíš tím systémovým nastavením? Popiš konkrétně: např. kliknu na menu - ovládací centrum - správce softwaru.. Dělá ti to jen u toho jednoho konkrétního, nebo vždy kdy je vyžadováno heslo, např. u správce balíčků apod.? Toto se mi taky nikdy ještě nestalo, jen když nezadám heslo a dám zrušit tak ještě chvíli zůstává zobrazena výzva se zadáním hesla, mám ale LM13 MATE, ale není problém hodit LM16 do virtuálu jen popiš přesně kam klikáš:-D
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

blitzik
Příspěvky: 3
Registrován: 04 dub 2014, 21:52

Re: Velice pomalá reakce systému na akci

#5 Příspěvek od blitzik »

Ahoj, omlouvám se za své špatné vyjádření. Tím systémovým nastavením sem myslel všechny akce, které nějakým způsobem zasahují do systému a je u nich vyžadováno heslo administrátora systému.

Například u toho správce softwaru. Kliknu na to v menu, v tu chvíli systém jakoby zamrzne(ale ne totálně, hudba jede normálně na pozadí), ale než se objeví to okno pro zadání hesla, tak to trvá těch 15 - 20 sekund. Když během toho zamrznutí klikám na ikonky dole v liště(rychlé spuštění), tak to nic nedělá, ale po objevení okna a zadání toho hesla se všechny ty programy, který jsem naklikal, spustí. :D

admin

Re: Velice pomalá reakce systému na akci

#6 Příspěvek od admin »

A kolik jsi jich naklikal? Jestli jich namrskáš deset najednou, tak se nediv....

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Velice pomalá reakce systému na akci

#7 Příspěvek od Allconius »

ještě by to mohlo být ovladačem grafiky, zkus si nainstalovat proprietární:
1. sudo add-apt-repository ppa:xorg-edgers/ppa
2. sudo apt-get update
3. sudo apt-get install fglrx-installer
4. sudo reboot
případně mrkni sem: http://www.linux-mint-czech.cz/novy-ati ... yst-12-12/

pokud by to nepomohlo, tak se můžeš vrátit k open source:
1. sudo apt-get remove fglrx*
2. sudo reboot
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

DrShame
Příspěvky: 145
Registrován: 12 dub 2014, 11:44

Re: Velice pomalá reakce systému na akci

#8 Příspěvek od DrShame »

Měl jsem stejný problém. Mint (nebo obecně linux) mám taky jen pár dní a ty hrozný prodlevy pokaždý když sem zkoušel pustit nějakou systémovou součást, co vyžadovala zadání hesla, mě totálně odrazovaly. Zkoušel jsem to vyřešit pomocí nějakých návodů co jsem našel na webu, ale akorát jsem poškodil x server a ten přestal korektně nabíhat. No už jsem se začínal přiklánět k myšlence, že linux vymažu a vrátím se k windows 8 :) Nedalo mi to a našel jsem nějaký další podrobný návod jak opravit x server a nainstalovat amd ovladač a pomocí toho se to povedlo. Byla to hromada instrukcí do příkazovýho řádku, které mi byly naprosto cizí a pokud by je nešlo kopírovat do terminálu a musel bych je vypisovat ručně , tak bych se na to asi vykašlal. Výsledkem byl opět funkční x server a tentokrát bez vytuhnutí. :)

návod zde :

http://forums.linuxmint.com/viewtopic.p ... 04#p808615

Zamčeno