mint 19.3 neberie heslo

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: mint 19.3 neberie heslo

#21 Příspěvek od alojz »

...ja osobne systembackem robim zalohu pri vacsej zmene,ako kernel upgrade...zalohujem cely system,zabere to okolo 8 giga...pri novej zalohe sa to maze,samozrejme na moj klikk...asitaknijak...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: mint 19.3 neberie heslo

#22 Příspěvek od labeent »

Jsem moc rád, že Ti to běží.
To víš zkušenost ... (vlastní) :cry:

Já Timeshift nezapínám, takže nemůžu soudit, ale prvotní přednastavení, co je v Mintu, je jistý výskyt stejné chyby i při 100 GB.
Obrázek

Balixaner
Příspěvky: 4
Registrován: 03 kvě 2020, 19:24

Re: mint 19.3 neberie heslo

#23 Příspěvek od Balixaner »

labeent píše: 04 kvě 2020, 22:52 Jsem moc rád, že Ti to běží.
To víš zkušenost ... (vlastní) :cry:

Já Timeshift nezapínám, takže nemůžu soudit, ale prvotní přednastavení, co je v Mintu, je jistý výskyt stejné chyby i při 100 GB.
Dík, taky jsem rád, že to nemusím celé shodit.

A zkušenost je vždycky k nezaplacení. Jen mě trochu překvapilo, že to nemá nějakou pojistku / rezervu a že Mint dokáže sám sebe "udusit". Timeshift už taky zapínat nebudu, důležité věci zazálohuju bokem a hotovo.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: mint 19.3 neberie heslo

#24 Příspěvek od labeent »

Balixaner píše: 04 kvě 2020, 23:57
labeent píše: 04 kvě 2020, 22:52 Jsem moc rád, že Ti to běží.
To víš zkušenost ... (vlastní) :cry:

Já Timeshift nezapínám, takže nemůžu soudit, ale prvotní přednastavení, co je v Mintu, je jistý výskyt stejné chyby i při 100 GB.
Dík, taky jsem rád, že to nemusím celé shodit.

A zkušenost je vždycky k nezaplacení. Jen mě trochu překvapilo, že to nemá nějakou pojistku / rezervu a že Mint dokáže sám sebe "udusit". Timeshift už taky zapínat nebudu, důležité věci zazálohuju bokem a hotovo.
On se nezadusí Mint Mintem ale Timeshiftem, což je externí program, který ve skutečnosti nemá s Mintem nic společného. Já bych viděl osobně problém hlavně s nevhodným nastavením, které je defaultní (nejspíš, už si to přesně nepamatuji). Pokud by to byl inteligentní profil, kde prostě zvolíš jednoduše zálohu instalace, přírůstkovou zálohu při změnách a nastavení - Tady máš 10 GB a až je obsadíš, tak promaž starší (rovnou defaultně, hlavně pro nováčky), tak by to asi mělo smysl. Jinak je to zbytečný problém.
Samozřejmě zálohování je důležité a vhodné, to by se nikdy nemělo podcenit. I z toho důvodu je také dobré to oddělené /Home.
Obrázek

Zamčeno