Instalace mint na Dell Latitude 5480

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
kuca17
Příspěvky: 2
Registrován: 19 dub 2020, 11:19

Instalace mint na Dell Latitude 5480

#1 Příspěvek od kuca17 »

Zdravím,

chtěl jsem přejít z win10 na linux mint 19.3 cinnamon, ale problémy jsou s tím velké. První problém je wifi, oproti win10 má snad poloviční výkon. Tam kde jsem měl signál plný mám teď jen poloviční a to i když jsem přímo u routeru.

Po prvním spuštění mi i mint hlásí, že bych měl nainstalovat ovladače pro wifi - Intel corporation wireless 8265/8275, ale po rozkliknutí okna není na výběr žádná položka.

Přiložil bych prinscreeny, ale to tady není možné. Řešil někdo podobný problém? Na internetu je stejného problému plno, ale všude se řeší jen novým jádrem, ale já mám jádro o několik verzí vyšší, než všichni ostatní.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Instalace mint na Dell Latitude 5480

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Snížený výkon stejné wifi karty na Lin oproti Win je bohužel běžná a léta se táhnoucí záležitost napříč celým spektrem modelů. Byť u Intel to zrovna nebylo tak strašné. Prvně můžeš zkusit zrušit powersafe:
V souboru

Kód: Vybrat vše

/etc/NetworkManager/conf.d/default-wifi-powersave-on.conf
změnit hodnotu "wifi.powersave" na 2 - myslím, že to je v Mintu stejné ...
To nejspíš nepomůže, tak můžeš hledat další možnosti pro nastavení driveru, dále alternativní driver a nebo jinou wifi kartu, která nebude mít takovou ztrátu.
U Bluetooth je to bohužel to samé - v Lin je přenos na tom samém HW o dost pomalejší, než ve Win.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kuca17
Příspěvky: 2
Registrován: 19 dub 2020, 11:19

Re: Instalace mint na Dell Latitude 5480

#3 Příspěvek od kuca17 »

Díky moc. Nakonec vyřešeno částečně. Tj. doma jsem na routeru nastavil 5ghz síť a s tou nemá wifi moful problém.

Zamčeno