Naběhne plocha bez ikon [vyřešeno]

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
admin

Re: Naběhne plocha bez ikon

#31 Příspěvek od admin »

Pod pojmem víc snahy jsem myslel, např. si nejprve přečíst naší wiki, abychom tu nemuseli řešit naprosté základy práce s Linuxem (potažmo s Mintem). Ani já a ani nikdo jiný tu není profík. Nás to bohužel nikdo neučil, vše jsme si museli najít a nastudovat sami, protože jsme chtěli. Nedostatek snahy Ti rozhodně vyčtu, pokud Tě to uráží a chceš mít všechno na stříbrném podnose, tak to je mi líto, v Linuxu to nejde. Takže pokoru a hned se neurážej, takhle to prostě nefunguje.

Stepijana
Příspěvky: 20
Registrován: 05 čer 2013, 08:17

Re: Naběhne plocha bez ikon

#32 Příspěvek od Stepijana »

satapouch píše:Pod pojmem víc snahy jsem myslel, např. si nejprve přečíst naší wiki, abychom tu nemuseli řešit naprosté základy práce s Linuxem (potažmo s Mintem). Ani já a ani nikdo jiný tu není profík. Nás to bohužel nikdo neučil, vše jsme si museli najít a nastudovat sami, protože jsme chtěli. Nedostatek snahy Ti rozhodně vyčtu, pokud Tě to uráží a chceš mít všechno na stříbrném podnose, tak to je mi líto, v Linuxu to nejde. Takže pokoru a hned se neurážej, takhle to prostě nefunguje.
1) neozýval jsem se proto, protože jsem měl (a ještě mám) teď starosti s jinými věcmi. Není to o urážení se. Čímž děkuji za odkaz.
2) Jedním z důvodů proč jsem se rozhodl pro mint je určitá podobnost s windows (mám na mysli hlavně rozvržení menu), široká škála programů, z nichž většina se může "windowsácky" spouštět pomocí ikony z plochy, lišty, menu (nikoliv pomocí příkazu z terminálu). Přitom všem je to bezplatené a jako linux obecně stabilní. Mám pocit, že toto vše Mint právě servíruje na "stříbrném podnose" a právě proto začíná být oblíben lidmi co přechází z windows na linux (tj. obyčejnými uživateli). A to jsou lidé, co chtějí mint pouze užívat a ne se v něm hrabat a zkoumat, protože to prostě neumí a nemají čas nebo chuť se to učit. To je i ve vaší vzpomínané Wiki:
"Otázka: Jsem úplný linuxový začátečník. Mám používat Linux Mint?
Odpověď: Na tuto otázku je jednoduchá odpověď. Ano. Linux Mint je určen jak nováčkům a začátečníkům, tak samozřejmě i pokročilejším uživatelům Linuxu."
Tolik k vysvětlení, proč nejsem PC guru a ani se jím nehodlám stát. Se základními příkazy v terminálu jsem se samozřejmě seznámil, ale nikde není popsán můj problém. A pokora? Mám k Vám obdiv a cítím vděk jako ke každému kdo zdarma věnuje svůj čas někomu jinému, místo aby si šel třeba sednout do hospody na pivo. Jenom nemám rád, když na mě někdo dělá ramena se slovy "...abychom tu nemuseli řešit naprosté základy práce s Linuxem..." Do toho to, co tu řešíme zcela jistě nepatří...
Jinak ještě jednou děkuji za odkaz, který prozkoumám, pořeším a ozvu se.
Dobrou noc

admin

Re: Naběhne plocha bez ikon

#33 Příspěvek od admin »

Pokud Ti malá výtka na Tvou adresu přijde jako "dělání ramen".... Hmmm nevím co bych k tomu řekl. Tyto základy už zde na fóru byly řešeny už tolikrát, že je opravdu nejde pořád opakovat. Existuje zde totiž tlačítko Hledat a hooodně málo uživatelů ho používá. To je narážka např. na instalaci proprietárních ovladačů, která už se zde neustále opakuje dokola a dokola. Pod tím totiž vidím tu snahu. Jinak samozřejmě nic ve zlém, Linux je o svobodě a každý má právo myslet si a dělat si s ním co chce :) .

Zamčeno