Nemohu nabootovat do Win10 vedle LM Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
BUTAN
Příspěvky: 9
Registrován: 27 úno 2017, 16:57

Nemohu nabootovat do Win10 vedle LM

#1 Příspěvek od BUTAN »

Mám v NB vedle Lnux Mint ještě Win10 64bit a bez něj jsem vyřízený (kamery, dig.podpis, tvorba pdf., účetnictví..)
Linux Mint mi hlásil, že má málo místa.
Na oddílu Win10 mám moc místa, tak jsem si myslel, že ten oddíl zmenším pomocí GParted a pak oddíl pro Linux Mint rozšířím.
To se mi povedlo, ale pak už jsem do Win10 nenabootoval. Průser!
Samozřejmě jsem pak zavedl původní instalačku Win10 z USB a pokoušel jsem se spouštění Win10 obnovit jak automaticky, tak přes příkazový řádek (bootrec.exe/fixmbr a pak bootrec.exe/fixboot ... první příkaz uspěl, druhý ne)
Pak se mi tím zratil i Grub (dualboot) a musel jsem ho opravit pomocí CD Boot-Repair-Disk 64bit
To se povedlo a když mi Linux Mint dovolí přes plný oddíl prohlížet systém Win10, tak vidím, že oddíl s Win10 je v pořádku, ale první oddíl (350Mb) je prázdný.
Je možné tam z jiného PC s Win10 64-bit překopčit obsah a pak se do Win10 zase dostanu?
Nebo má někdo jiný nápad?
Díky za každou pomoc
:poop:

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Nemohu nabootovat do Win10 vedle LM

#2 Příspěvek od alojz »

...aktualny stav v gparted???...akoze printskrín...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

BUTAN
Příspěvky: 9
Registrován: 27 úno 2017, 16:57

Re: Nemohu nabootovat do Win10 vedle LM >VYŘEŠENO<

#3 Příspěvek od BUTAN »

VYŘEŠENO:
Samozřejmě jsem pak zavedl původní instalačku Win10 z USB a pokoušel jsem se spouštění Win10 obnovit jak automaticky, tak přes příkazový řádek (bootrec.exe/fixmbr a pak bootrec.exe/fixboot ... první příkaz uspěl, druhý ne)
Dal jsem pak ještě do příkazového řádku:
bootrec.exe/RebuildBcd
Vyřešeno
:poop:

Zamčeno