přenos kompletní instalace a dat na nový HDD s jinou konfigurací partition

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: přenos kompletní instalace a dat na nový HDD s jinou konfigurací partition

#11 Příspěvek od Livan »

juhele2014 píše: 04 čer 2020, 16:41 Pokud bys tedy netrval na již připravených pártyšnách, tak funguje dobře prosté klonování disků. Tady viewtopic.php?f=14&t=6864&start=20 je drobná inspirace, jedná se pouze o akci v terminálu, kde je prostý příkaz :

Kód: Vybrat vše

dd if=/dev/sda of=/dev/sdb


Je to primitivní, ale účiné. ;)
Jo účinně si tím zlikviduje ten windows na druhém disku.

soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: přenos kompletní instalace a dat na nový HDD s jinou konfigurací partition

#12 Příspěvek od soundeng »

Přikládám fotku. Na poslední hlášce to zmrzne.
Přílohy
neúspěšný start klonovaného HDD Linux MINT.jpg

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: přenos kompletní instalace a dat na nový HDD s jinou konfigurací partition

#13 Příspěvek od menom »

.

Na fotke to vypada podobne jako v Recovery mode

Ked stlacis Enter tak sa stane co ?

Ak sa nedostanes k prikazovemu radku, moznost prihlasit uzivatela, tak
stlacit spolu dve klavesy Ctrl D
a pokracovat potom to zvykne nabehnut v takom obmedzenom rozliseni a rezime
do grafickeho prostredia

.
.

soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: přenos kompletní instalace a dat na nový HDD s jinou konfigurací partition

#14 Příspěvek od soundeng »

Enter nedělá nic a ctrlD jsem zkoušel už podle hlášky na obrazovce. Ukážou se následující dvě řádky a na té Starting default target to zmrzne.
Ale už jsem se smířil a rozhodl, že počkám na MINT20 a zkusím to zčista. Snad nebudou potíže s ovladači, když se podaří, budu mít klid na delší dobu, jak bylo výše psáno.
juhele2014: Potřebuji vedle sebe dva systémy a HDD může mít pouze 4 primární oddíly a tak Linux teď řeším na logickém oddílu. A tak "pouhé" klonování oddílů nejde. A když jsem ty primární pomocí Gparted zkopíroval do těch logických, nefunguje to. Nebudu pokoušet další starosti, novou instalací se možná zbavím dalšího balastu nashromážděnému v systému doposud.

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: přenos kompletní instalace a dat na nový HDD s jinou konfigurací partition

#15 Příspěvek od menom »

.

Ten /boot oddil o pribliznej velkosti 1GB vobec neni potreba pre disk s MBR tabulkou,
na tvojom mieste pri buducej instalacii by som nechal
/boot
na oddile
/
Keby tomu bolo tak aj teraz, vyskusal by som osvedceny navod na obnovu GRUBu
pomocou LiveCD - LiveUSB
jak sa pise tu:
Obnovení GRUB2 pomocí LiveCD
https://wiki.ubuntu.cz/grub2

.
.

soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: přenos kompletní instalace a dat na nový HDD s jinou konfigurací partition

#16 Příspěvek od soundeng »

menom: Myslíš udělat /boot oddíl jako primární, nebo ho úplně zrušit a nechat jen swap, /, /home v logickém oddíle? Tak jsem to měl kdysi před léty, ale zjistil jsem, že mi instalací jader root bobtná a samostatný /boot oddíl se mi (možná víc pocitově než prakticky) líp spravuje. Navíc při záloze systému mi stačí zkopírovat bitovou kopii / a /boot nezálohuji. Nový 1TB disk má pro mě s rezervou dost kapacity, abych mohl 1GB takhle oddělit.

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: přenos kompletní instalace a dat na nový HDD s jinou konfigurací partition

#17 Příspěvek od menom »

soundeng píše: 11 čer 2020, 07:49 menom: Myslíš udělat /boot oddíl jako primární, nebo ho úplně zrušit a nechat jen swap, /, /home v logickém oddíle? Tak jsem to měl kdysi před léty, ale zjistil jsem, že mi instalací jader root bobtná a samostatný /boot oddíl se mi (možná víc pocitově než prakticky) líp spravuje. Navíc při záloze systému mi stačí zkopírovat bitovou kopii / a /boot nezálohuji. Nový 1TB disk má pro mě s rezervou dost kapacity, abych mohl 1GB takhle oddělit.
.

Myslel som vyskusat obnovu GRUB pomocou LiveCD - co v dnesnej dobe neni nutno vypalovat CD/DVD ale z instalacnej
flesky - usb kluca spustit LIVE system - vyzkouset

Ten navod pre disk s MBR skutocne funguje, pouzil som ho mnoho krat uspesne
no nikdy s samostatnym oddilom /boot

Toto by som na tvojom mieste vykusal.

.
.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: přenos kompletní instalace a dat na nový HDD s jinou konfigurací partition

#18 Příspěvek od labeent »

soundeng píše: 10 čer 2020, 17:17 Enter nedělá nic a ctrlD jsem zkoušel už podle hlášky na obrazovce. Ukážou se následující dvě řádky a na té Starting default target to zmrzne.
Ale už jsem se smířil a rozhodl, že počkám na MINT20 a zkusím to zčista. Snad nebudou potíže s ovladači, když se podaří, budu mít klid na delší dobu, jak bylo výše psáno.
juhele2014: Potřebuji vedle sebe dva systémy a HDD může mít pouze 4 primární oddíly a tak Linux teď řeším na logickém oddílu. A tak "pouhé" klonování oddílů nejde. A když jsem ty primární pomocí Gparted zkopíroval do těch logických, nefunguje to. Nebudu pokoušet další starosti, novou instalací se možná zbavím dalšího balastu nashromážděnému v systému doposud.
Tak můžeš začít stahovat, BETA je venku :mrgreen:
Samozřejmě je to na testování, ale ...
Obrázek

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: přenos kompletní instalace a dat na nový HDD s jinou konfigurací partition

#19 Příspěvek od juhele2014 »

Tak můžeš začít stahovat, BETA je venku Až to půjde, tak si stáhnu Cinnamon, abych mohl řádně nadávat ... :lol: :lol:
ps To je satira. Ve skutečnosti to bude všechno fungovat na 101%. Jako vždycky ... :D

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: přenos kompletní instalace a dat na nový HDD s jinou konfigurací partition

#20 Příspěvek od labeent »

juhele2014 píše: 11 čer 2020, 22:06 Tak můžeš začít stahovat, BETA je venku Až to půjde, tak si stáhnu Cinnamon, abych mohl řádně nadávat ... :lol: :lol:
ps To je satira. Ve skutečnosti to bude všechno fungovat na 101%. Jako vždycky ... :D
Kecko :mrgreen:

Zatím to testuji, vypadá to dobře. Co mi neběželo pod Mate+Cinnamon Ubuntu 20.04 mi tady běží.
Mám nainstalováno pár věcí, ještě rozhodně nemám odzkoušeno vše, co standardně používám...
Obrázek

Zamčeno