Pokazil se Dualboot

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
JayCube26
Příspěvky: 43
Registrován: 14 čer 2020, 21:08

Pokazil se Dualboot

#1 Příspěvek od JayCube26 »

Zdravím, mám takový problém, zkoušel jsem udělat dualboot Windows 10 + Linux Mint 19.3 Cinnamon. Bootnu jsem flašku, vytvořil místo pro Linux a restartoval. Když jsem poté mačkal F12 a když jsem zjistil že nefunguje tak F10 tak se nic nestalo, počítač se rozjel a v pohodě. Zkusil jsem to znova a zkoušel jsem i BIOS (mačkal jsem F2) . Opět nic. BIOS se neotevrel a když se počítač nastartoval, přestala fungovat klávesnice (u notebooku), mám ale jednu externí takže jsem to zkusil do 3 všeho dobrého. Zkoušel jsem vše, BIOS, Boot Menu, a nic. Počítač nastartoval nějaký Windows (myslím že skrz Microsoft Hello) ve kterém byly asi 3 aplikace (které používám) jinak vše vymazané. Říkal jsem si, že zkusím restart. Potom začal ale s aktualizacemi (ne klasické procenta, ale "Dobrý den, mame pro vás počítač nějaké aktualizace. Tato akce může trvat i několik minut") a od té doby (uplynula už hodina) se nic neděje. Bojím se co s tím notebookem stalo. Nevíte někdo jak to vyřešit?

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Pokazil se Dualboot

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Tipuju, že widle si sosaj zpátky soubory, který se jim (nechtěně) smazaly ... :) Fakt nevim. Ale vytrvej, nějakou hláškou to musí skončit. Jinak - co je to za NTB? Typ. Chceš dobudoucna win 10 zachovat, nebo smazat?

JayCube26
Příspěvky: 43
Registrován: 14 čer 2020, 21:08

Re: Pokazil se Dualboot

#3 Příspěvek od JayCube26 »

Mám Acer Aspire V15 V3-575G-50W2 z roku 2015. Windows chci určitě zachovat, protože přeci jen, na Linuxu není taková kompatibilita (s aplikacemi) jako u Windows. Windows mi ovšem na takovéto každodenní brouzdání po webu a programování nevyhovuje. Hlavne ty neustále aktualizace, které neustále zpomalují systém. Ovšem i kdyby se vše zpravilo, tak stále nevím jak mám tedy dualboot provést, protože se prostě nemůžu dostat ani do Boot Menu ani do BIOSu.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Pokazil se Dualboot

#4 Příspěvek od juhele2014 »

Počuvajťe, Kefalín, co znamená na Linuxu není taková kompatibilita (s aplikacemi) jako u Windows. Tady funguje všechno, s tím není problém ... Jde o nějakou speciální specialitu, která nejde v linuxu? ;)

JayCube26
Příspěvky: 43
Registrován: 14 čer 2020, 21:08

Re: Pokazil se Dualboot

#5 Příspěvek od JayCube26 »

Prosím, já potřebuju pomoct, ne se s někým dohadovat. Prostě je složitější například nainstalovat Photoshop, Office atd. Každopádně prostě potřebuji pomoct, a Windows si chci zachovat. Pomůžete mi?

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Pokazil se Dualboot

#6 Příspěvek od alojz »

...chyba je na tvojej strane...k aceru je navod na instalaciu linuxu...aj vseobecne...nerobil si predpripravu k bezproblemovemu instalaciu,bios hokuspokus,TPM modul...atakdalej...zacni vsetko od znova,po precitani navodu... :o :o :o
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

JayCube26
Příspěvky: 43
Registrován: 14 čer 2020, 21:08

Re: Pokazil se Dualboot

#7 Příspěvek od JayCube26 »

Myslel jsem, že pro bezproblémovou instalaci mi stačí 6 hodin strávených na všemožných stránkách a videích Jak provést dualboot mezi Windows 10 a Linux Mint. Aktuálně mi u Windowsu problikává obrazovka černě a háže nějaký problém že chybí nějaký Windows\system32\config\sytemprofile\Desktop, takže vůbec netuším jak mám pokračovat i po přečtení návodu. Nechápu čím jsem to tedy udělal 🤷‍♂️

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Pokazil se Dualboot

#8 Příspěvek od sasa.chetan »

JayCube26 píše: 14 čer 2020, 23:16 Nechápu čím jsem to tedy udělal 🤷‍♂️
WIn 10 agresivne drzi disk, ak to LM spravilo, mohli sa stratit nejake subory popripade cely hiberfile

Riesenie: reinstal W10, nasledne deaktivacia fastboot, pred instalaciou LM vypnut windows cez ponuku nie klasicky v menu a vypnut.
Nasledne instalacia Linuxu

JayCube26
Příspěvky: 43
Registrován: 14 čer 2020, 21:08

Re: Pokazil se Dualboot

#9 Příspěvek od JayCube26 »

Asi je to blbá otázka, ale prostě těmto "systémovým hrátkám" nerozumím. Mohl byste to prosím popsat detailněji?

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Pokazil se Dualboot

#10 Příspěvek od sasa.chetan »

JayCube26 píše: 15 čer 2020, 09:31 Asi je to blbá otázka, ale prostě těmto "systémovým hrátkám" nerozumím. Mohl byste to prosím popsat detailněji?
https://www.zdnet.com/article/how-to-in ... indows-pc/

Zamčeno