Nefunkčné heslo

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
kunizone
Příspěvky: 5
Registrován: 12 lis 2020, 13:17

Nefunkčné heslo

#1 Příspěvek od kunizone »

Zdravím, som tu nový. Mám problém, ktorému nerozumiem. Nainštaloval som na svoj notebook najnovší Mint, všetko fungovalo v poriadku až do včera, kedy mi doslova prestalo fungovať heslo pred očami. Nainštalovali sa mi aktualizácie (samozrejme po zadaní hesla), nainštaloval som si Gimp, všetko ok a následne mi v terminály prestalo fungovať heslo a aj v správcovi aktualizácii, pri inštalovaní, neberie mi ho ani keby som ho chcel zmeniť v nastaveniach, ale na browser a prihlásenie po zapnutí mi heslo funguje. Neviem si s tým radiť, stalo sa to už niekomu? :?

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Nefunkčné heslo

#2 Příspěvek od akojak »

kunizone píše: 12 lis 2020, 13:32 ale na browser a prihlásenie po zapnutí mi heslo funguje. Neviem si s tým radiť, stalo sa to už niekomu? :?
Ako ti funguje heslo na browser?
Na prihlásenie do linuxu máš 1 heslo - toto si môžeš deaktivovať ak chceš.
Máš aj heslo pre používateľa - sudo alebo aj na root (pozor na veľké, malé písmená)

kunizone
Příspěvky: 5
Registrován: 12 lis 2020, 13:17

Re: Nefunkčné heslo

#3 Příspěvek od kunizone »

No tu je tá sranda, že prihlásenie do PC - heslo funguje, Mozilla - heslo funguje, terminál - zadám sudo napríklad a heslo nefunguje, dám inštalácie aktualizácií - heslo nefunguje. Po zadaní hesla, len tabuľka zablikne a znova nech zadám heslo, v terminály som skúšal 3 krát písať heslo (aj som skúšal zameniť klávesnicu) a stále nič, neberie a to začalo náhodne. Nikde som nič podobné nenašiel, tak neviem, či sa samo prehodili nejaké práva užívateľa...

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Nefunkčné heslo

#4 Příspěvek od akojak »

kunizone píše: 12 lis 2020, 15:57 No tu je tá sranda, že prihlásenie do PC - heslo funguje, Mozilla - heslo funguje, terminál - zadám sudo napríklad a heslo nefunguje, dám inštalácie aktualizácií - heslo nefunguje. Po zadaní hesla, len tabuľka zablikne a znova nech zadám heslo, v terminály som skúšal 3 krát písať heslo (aj som skúšal zameniť klávesnicu) a stále nič, neberie a to začalo náhodne. Nikde som nič podobné nenašiel, tak neviem, či sa samo prehodili nejaké práva užívateľa...
Ak to chceš vyriešiť zadaj to sudo do terminálu. Potom spusťi program Snímka obrazovky a sfoť terminál. Potom fotku vlož sem.

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Nefunkčné heslo

#5 Příspěvek od RadekD »

Otevři terminál a napiš přímo heslo (bez sudo a bez enteru), abys viděl, co ti to píše. Pokud to napíše správně, bude chyba jinde. Stalo se mi, že jsem nějakým nevhodným zásahem přepnul v terminálu "kódování" a taky jsem se divil. Druhá možnost je napsat si heslo v textovém editoru, zkopírovat a do terminálu vložit (přes pravé myšítko, ctrl+v tam nefunguje!).
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

kunizone
Příspěvky: 5
Registrován: 12 lis 2020, 13:17

Re: Nefunkčné heslo

#6 Příspěvek od kunizone »

Skúsim dnes po práci, potom dám vedieť, lebo je mi to divné, že samo od seba prestalo fungovať.

kunizone
Příspěvky: 5
Registrován: 12 lis 2020, 13:17

Re: Nefunkčné heslo

#7 Příspěvek od kunizone »

Tak zatiaľ pomohlo preinštalovanie komplet systému, lebo heslo nefungovalo ani do root. Teraz po každej systémovej aktualizácii tŕpnem, či bude fungovať. Uvidím, čo bude časom, pre istotu som vytvoril ešte jedného užívateľa.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Nefunkčné heslo

#8 Příspěvek od alojz »

...mal by si najprv spravit,čo ti bolo napisané...aby sa vedelo,kde je chyba...takto možeš trpnut dalej... :twisted: :twisted: :twisted:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

kunizone
Příspěvky: 5
Registrován: 12 lis 2020, 13:17

Re: Nefunkčné heslo

#9 Příspěvek od kunizone »

Tak snažil som sa, ale keď nefungovalo nič, tak nebolo o čom. Chyba netuším, kde bola, ale heslo sa zmenilo po aktualizácii systému (čiže po reštarte), vtedy muselo dojsť k nejakej chybe. Tak uvidím, no.

Zamčeno