Instalace Linux Mint na druhý disk

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
jh20
Příspěvky: 1
Registrován: 17 lis 2020, 17:52

Instalace Linux Mint na druhý disk

#1 Příspěvek od jh20 »

Zdravím,
rozhodl jsem se, že si vyzkouším Linux Mint. Tak že jsem si udělal instalačku Linux MIntu 20 MATE, vyzkoušel a běhá to svižně. Kliknu na Install Linux Mint, Zvolím češtinu, vyberu rozložení, zaškrtnu Nainstalovat kodeky multimedií, ale pak se mi zobrazí hláška, že instálátor zjistil, že na dev/sdb/ jsou aktivní jednotky (mám tam Xubuntu, ale chci vyzkoušet trochu něco jiného než ubuntu/jeho deriváty, a navíc se mi moc nelíbí Xfce) a po odstŕanění oddílu s Windows + nové aktualizaci systému se zpomalilo bootování, tak že chci zkusit něco jiného, proto Mint MATE. V počítači mám druhý prázdný disk, a jelikož chci aby se nějak využil, tak chci na něj dát právě Linux Mint. Instalátor se ptá, ohledně disku /dev/sdb. Ale já to chci nainstalovat na disk /dev/sda (nikoli /dev/sdb), aby ten disk s Xubuntu, na kterém mám důležitá data byl nedotčen. Jde to nějak udělat? Předem děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Instalace Linux Mint na druhý disk

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Tam neni v instalatoru volba "Neco jineho", kde si upravis oddily jak chces a nahrajes zavadec kam chces?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno