Dvojté "ovládací panely"

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
yenin
Příspěvky: 9
Registrován: 20 dub 2014, 13:29

Dvojté "ovládací panely"

#1 Příspěvek od yenin »

Ahoj,
jsem linuxový nováček. Měl jsem mint 15 cinnamon a nedávno jsem přešel na 16 (taky cinnamon). Známý mi poradil, že je před takovým upgradem lepší zálohovat nastavení programů atd. - Využil jsem aplikaci "Zálohovací nástroj" a zálohoval jsem si instalovaný software.
Když jsem po úspěšné instalaci mint 16 dal volbu obnovit - doinstalovalo mi to i některé věci, které již v cinnamonu jsou. Odhaduju, že v 15 byly některé "ovládací panely" (windowsácký termín - nenapadá mě vhodnější) jako např. bluetooth, zvuk, jazyky atd. převzaty z gnome a v mint 16 jsou již jako cinnamon. Odpozorováno dle vlastností jednotlivých nastavení - jedno spouští příkaz "gnome-control-center sound", druhé "cinnamon-settings sound". Obdobně to je u jiných nastavení.
Mám je odinstalovat jednotlivě nebo to jde nějak najednou? Jak? Předpokládám, že mi stačí novější (cinnamonové).

Rád bych v brzké době přešel na Mint 17, tak bych si v tom nechtěl udělat ještě větší guláš než mám teď...
Jak v takovém případě zachovat nastavení pro např. wine (používám kvůli picase)?
Mint 16 Petra 64bit, jádro 3.14.2-031402-generic, cinnamon 2.0.14
Lenovo ThinkPad Edge E531, Intel 2030M 2.500 GHz (x2), 4GB RAM

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Dvojté "ovládací panely"

#2 Příspěvek od KOLEGA »

Odinstalovat balíček gnome-control-center :)
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Dvojté "ovládací panely"

#3 Příspěvek od ulo »

yenin píše: ...
Jak v takovém případě zachovat nastavení pro např. wine (používám kvůli picase)?
Ja odpovim na tu druhou otazku - pri upgradu staci ponechat oddil /home a neformatovat ho. Ale plati to pouze v pripade, ze mas jeden oddil na system a pak samostatny oddil na /home.
Pokud /home mas na jednom oddile se systemem, pak si musis cely /home zazalohovat a po upgradu pak zase vsechny uzivatelske soubory obnovit. A pozor nastaveni jsou ve skrytych adresarich zacinajicich teckou (.wine).

- posláno z tydlyfounu přes Tapatalk, omluvte překlepy -
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

yenin
Příspěvky: 9
Registrován: 20 dub 2014, 13:29

Re: Dvojté "ovládací panely"

#4 Příspěvek od yenin »

KOLEGA píše:Odinstalovat balíček gnome-control-center :)
Když jsem to zkusil, tak mě ale systém donutil doinstalovat(!) dalších cca 70 balíčků. Zajímavé, že při pokusu o opětovnou reinstalaci mi systém nenabízí odinstalování těch 70...
Drobet to pomohlo, ale stále jsou některé věci zdvojené (gnome-session-properties vs. cinnamon-session-properties) a v synapticu je stále několik balíčků souvisejících z gnome-control-center (např. gnome-control-center-data, libgnome-control-center1, libaccount-plugin-1.0.0, libaccount-plugin-generic-oauth) - ty mám taky odinstalovat? A pokud mě zároveň systém bude nutit instalaci dalších balíčků, tak ji schválit (nevím jestli vůbec je možné neschválit)?
Díky za radu

ufo:
mám samostatný oddíl na systém a samostatný na data. Jen jsem po instalaci LM15 ještě bojoval s nastavením PC (numlock při startu, čeština, wi-fi,...) a představa opětovného boje a dalšího hledání na fórech již jednou řešených problémů mě vedla k zálohování seznamu programů (balíčků), před instalací LM16.
Mint 16 Petra 64bit, jádro 3.14.2-031402-generic, cinnamon 2.0.14
Lenovo ThinkPad Edge E531, Intel 2030M 2.500 GHz (x2), 4GB RAM

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Dvojté "ovládací panely"

#5 Příspěvek od KOLEGA »

No, uvidíš, co ti nabídne a podle toho odinstaluj :D
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

Zamčeno