oprava instalace Linux MInt 17 64b [vyřešeno]

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
SirAnthony
Příspěvky: 85
Registrován: 01 bře 2014, 08:47

oprava instalace Linux MInt 17 64b [vyřešeno]

#1 Příspěvek od SirAnthony »

Hledal jsem, ale marně. :-(
Bohužel jsem vypnul notebook (Acer D255) při spouštění systému, další start systému se už nekonal, vždy jen černá obrazovka. Dal jsem tedy opravit instalaci, stahly se nějaké balíky a system mi naběhl. Bohužel ale v jiném rozlišení a vyskočila na mě jen informativní tabulka že jsem ve zkušebním modu (snad si to dobře pamatuju) a že obraz nevykresluje GPU,ale procesor. Existuje prosím nějaka rada jak lehce opravit systém aniž bych musel reinstalovat? Mám totiž dualboot s Androidem a kamarád který mi to dělal řekl že už nikdy více... :-D

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: oprava instalace Linux MInt 17 64b

#2 Příspěvek od juhele2014 »

To jsou příliš obecné informace, trochu to upřesni. Jak si mohl dát opravit instalaci, když si měl černou obrazovku? Postni sem tu tabulku, aby bylo trochu jasno. Čím víc informací zde bude, tím spíš ti někdo pomůže s opravou.

SirAnthony
Příspěvky: 85
Registrován: 01 bře 2014, 08:47

Re: oprava instalace Linux MInt 17 64b

#3 Příspěvek od SirAnthony »

Takže nakonec zlatý MINT to opravil. :-D
Takže postupně, dostal jsem se do Grub, kde vybírám jestli chci Mint nebo Android a tam je vlastně, jestli chci pustit systém normálně, nebo (a ted mi to vypadlo z hlavy jak se to jmenuje), dal jsem tedy tu položku a dále jsem se dostal do nabídky na kontrolu balíku, oprava balíku atd. Nejdřív jsem dal kontrolu, ta proběhlo a zahlédl jsem tam párkrát FAIL, dal jsem tedy povolit síťování, připojil LAN kabel a dal opravit balíky. Vše proběhlo, jen u jednoho se mě zeptalo zda chci použít nový, dal jsem že ano(protože jsem nevěděl co to je, tak jsem si řekl radši nový) . Restart systému a naběhl vlastně (asi) nouzový režim jak znám z Woken. To jsem právě psal víš. Nakonec jsem to risknul a dal notebook normálně restartovat. Právě i při tom problému kdy systém nechtěl najet mi to psalo že není boot disk v notebooku.
A po restartu vše jede jak má, vše funguje, žádný problém. Když tak vzpomínám jak jsem se snažil podobně opravit wokna..... No prostě zlatý MINT!
Ale i tak díky moc za ochotu a čas poradit. Já se ale určitě zase ozvu, jsem v MINTu nováček,ale líbí se mi ten systém čím dál víc. Nejradši bych ho dal i na hlavní comp, jenže na něj chodí syn hrát hry. A to takový které pod Linuxem nejsou. :-(

Zamčeno