KDE Connect v prostředí Mint 19 Cinnamon

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Odpovědět
Zpráva
Autor
jiho

KDE Connect v prostředí Mint 19 Cinnamon

#1 Příspěvek od jiho » 24 zář 2018, 16:37

Zdravím a mám dotaz. Rád bych plně zprovoznil v Mint 19 Cinnamon KDE Connect. Od té doby, co Mint opustil KDE, tak fungují aplikace pro toto prostředí tak nějak napůl. Cinnamon mi vyhovuje, na kompletní KDE Plasma přecházet nechci, ale rád bych pár aplikací dostal do funkčního stavu, jako v Mint 17 (už v Mint 18 vypadal například Krusader hrozně a v Mint 19 už je zcela nepoužitelný). Přitom zrovna KDE Connect bych měl rád plně funkční, včetně například integrace do správce souborů. Zatím mi fungují jen notifikace Jde to nějak, nebo existuje nějaká plnohodnotná náhrada?
Děkuji předem.
Jiří
LinuxMint 17 Qiana, Cinnamon 2.2.13, 32 bit

redhawk
Guru Mintu
Kontaktovat uživatele:

Re: KDE Connect v prostředí Mint 19 Cinnamon

#2 Příspěvek od redhawk » 24 zář 2018, 16:49

jiho píše:
24 zář 2018, 16:37
Zdravím a mám dotaz. Rád bych plně zprovoznil v Mint 19 Cinnamon KDE Connect. Od té doby, co Mint opustil KDE, tak fungují aplikace pro toto prostředí tak nějak napůl. Cinnamon mi vyhovuje, na kompletní KDE Plasma přecházet nechci, ale rád bych pár aplikací dostal do funkčního stavu, jako v Mint 17 (už v Mint 18 vypadal například Krusader hrozně a v Mint 19 už je zcela nepoužitelný). Přitom zrovna KDE Connect bych měl rád plně funkční, včetně například integrace do správce souborů. Zatím mi fungují jen notifikace Jde to nějak, nebo existuje nějaká plnohodnotná náhrada?
Děkuji předem.
Jiří
no pod lm 19 nie ale ked KDE tak 18.3 s KDE (podpora 2021),

tazsim riesenim je natlacit na LM 19 KDE,
v terminali:

Kód: Vybrat vše

sudo apt update
sudo apt install kubuntu-desktop kde-plasma-desktop kscreen
odlogovat, nasledne vybrat v ponuke desktop environments plasma.
bohuzial to nebude mint ale klasicka plasma s programami mintu, ale zmenit temy a ikony je to najmenej.
alebo este lepsim riesenim nez tlacit to do cinnamon je pouzit Kubuntu a to potom clovek zisti ze to ide aj s KDE plynulo a stabilne.

ako pise @takyradejianonymne cim menej repozitarov alebo balickov ineho de tym lepsie
Smrt nikdy nelže

Odpovědět